Як позбутися кріпатури – дієві поради, що ніколи не підводять

Фітнес

Іванна Кульбіда

Редакторка стрічки новин

Заняття у спортзалі. Фото: ШІ, Хочу!

Повноцінне відновлення - шлях до результату

Якщо ви займаєтеся фізичними навантаженнями, то знаєте, що таке кріпатура. Вона виникає у відповідь на інтенсивні навантаження через кілька годин після занять.

Більшість людей вважає, що кріпатура може бути лише під час занять на тренажерах у спортивному залі. Насправді такі відчуття бувають і від їзди на велосипеді, танцях та навіть тривалій пішохідній прогулянці. Як полегшити такий стан, радить тренер Євген Репетило для hiitworks.

БІЛЬШЕ ПО ТЕМІ:

Фахівці називають кріпатуру - синдром відстроченого м’язового болю, який відчувається від мікротравм м’язових волокон після фізичних навантажень. Тренери не рекомендують навантажувати м’язи, які болять, адже це може призвести дог утворення рубців.

Як зняти кріпатуру

  • Контрастний душ

  • Теплий компрес

  • Знеболюючі мазі

  • Вода, збагачена мінералами і вітамінами

  • Повноцінний сон не менше 7-9 годин

  • Масаж

  • Відновлювальні тренування

Кріпатура зазвичай проходить через 3-7 днів. Щоб полегшити больові відчуття варто не забувати робити розминку перед і заминку після тренувань.

Надзвичайно ефективно не відчувати сильних проявів кріпатури допомагають відновлювальні заняття на кшталт йоги чи пілатесу. Достатньо відвідувати їх раз на тиждень між тренуваннями.

БІЛЬШЕ ПО ТЕМІ:

Раніше ми розповідали, як наростити м’язи, а не жир. Ефективними та напрочуд простими тренуваннями поділилася тренерка Аніта Луценко.

Важливо

Вся інформація медичної тематики та інформація, що стосується здоров׳‏я, розміщена на сайті Хочу.ua, має виключно інформаційний характер і не є медичними порадами. Будь-які поради медичного характеру, зокрема щодо прийому тих чи інших препаратів, може давати тільки фахівець. Якщо у вас виникли проблеми зі здоров׳‏ям, зверніться до лікаря.