Тренажерний зал для дітей: з якого віку можна займатися і чого категорично не можна робити

Фітнес

Іванна Кульбіда

Редакторка стрічки новин

Діти у спортзалі. Фото: ШІ, Хочу!

Коли дитині можна безпечно йти у тренажерний зал

Батьки розуміють важливість фізичного розвитку. Тому вони не лише намагаються підтримувати себе у формі, а й залучають до спорту дітей. Проте питання, з якого віку можна тренуватися в тренажерному залі, часто викликає багато суперечок, щодо безпеки для організму.

Чи є оптимальний вік для дітей щодо занять у тренажерному залі? На це питання дає відповідь фітнес-тренер fedorenko_viacheslav_.Він пояснює, що треба зробити спорт корисною звичкою, а не джерелом потенційних проблем зі здоров'ям.

БІЛЬШЕ ПО ТЕМІ:

Основний акцент для дітей має бути на розвитку загальної фізичної підготовки, координації, витривалості та гнучкості через ігрові форми та активні види спорту.

Загальні рекомендації

  • До 10-11 років (молодший шкільний вік): У цьому віці акцент робиться на загальну фізичну активність, рухливі ігри, плавання, гімнастику, танці, легку атлетику, футбол тощо. Силові тренування з обтяженнями в тренажерному залі не рекомендовані.

  • 11-14 років (середній шкільний вік): У цьому віці можна поступово вводити елементи силових тренувань, але вони повинні бути спрямовані на зміцнення м'язів за допомогою власної ваги тіла (віджимання, присідання, планка) або легких обтяжень. Тренуватися дитина повинна лише під наглядом тренера.

  • 15-18 років (підлітковий вік): Після 17 років підліток може поступово додавати у свої тренування силові вправи з вагою. Знову ж таки, важливо, щоб тренування були під наглядом тренера і враховували індивідуальні особливості розвитку підлітка.

БІЛЬШЕ ПО ТЕМІ:

Нагляд досвідченого тренера зможе контролювати техніку виконання вправ та запобігти травмам. Важлива правильна техніка, поступовість, різноманітність та індивідуальний підхід.

Важливо

Вся інформація медичної тематики та інформація, що стосується здоров׳‏я, розміщена на сайті Хочу.ua, має виключно інформаційний характер і не є медичними порадами. Будь-які поради медичного характеру, зокрема щодо прийому тих чи інших препаратів, може давати тільки фахівець. Якщо у вас виникли проблеми зі здоров׳‏ям, зверніться до лікаря.