Зубна щітка є важливим інструментом у підтримці гігієни та здоров'я порожнини рота. Вона допомагає прибрати наліт і запобігти появі карієсу. Однак багато хто забуває про те, що її потрібно регулярно міняти. Як часто це потрібно робити? Розповідаємо у нашому матеріалі.
Краса та здоров'я посмішки залежать не тільки від ретельної гігієни, а й від інших факторів, які часто недооцінюються. Один із таких — вибір правильної зубної щітки. Вона відіграє важливу роль не тільки в процедурі догляду за порожниною рота, а й у підтримці здоров'я зубів і слизової оболонки.
У процесі чищення зубів щітка входить у контакт із зубами та слизовою оболонкою. Згодом на ній накопичуються бактерії. У перші тижні використання їх кількість зазвичай не критична. Однак згодом шкідливі мікроорганізми починають розмножуватися, а до них можуть приєднатися патогени із зовнішнього середовища. Тому щітку потрібно регулярно міняти.
Як часто міняти зубну щітку?
Використання старої зубної щітки негативно впливає на здоров'я порожнини рота. Згідно з даними Американської стоматологічної асоціації (ADA), звичайну або електричну зубну щітку слід змінювати кожні 3-4 місяці, коли щетинки стають зношеними. Однак є винятки. Ось ще в яких випадках потрібно міняти зубну щітку:
-
Після перенесених інфекційних хвороб, таких як грип, герпес або ГРВІ, мікроорганізми, що залишилися, на зубній щітці можуть призвести до рецидиву захворювання, навіть після повного одужання.
-
Після випадкового використання чиєюсь зубною щіткою, навіть якщо це ваш родич і він не має явних стоматологічних проблем, рекомендується замінити щітку.
-
Після падіння зубної щітки на підлогу, навіть ретельне промивання не завжди може повністю знешкодити щетинки.
-
При виявленні плісняви у ванній кімнаті.
-
Дитячі зубні щітки зазвичай слід міняти частіше. Це пов'язано з тим, що вони призначені для інтенсивнішого чищення зубів. Виробники вказують рекомендовані терміни заміни на упаковці.
Також дізнайтеся, яку популярну страву не можна їсти на обід. Цей продукт "подарує" вам зайві кілограми та проблем зі здоров'ям.
Важливо: вся інформація медичної тематики, розміщена на сайті HOCHU.ua, має виключно інформаційний характер і не є медичними порадами. Будь-які поради медичного характеру, зокрема прийому тих чи інших препаратів, може давати тільки фахівець. Якщо у вас проблеми зі здоров'ям, зверніться до лікаря.