Для краси та здоров'я. Що потрібно знати про захист від сонця та як вибрати сонцезахисний крем?

Здоров'я
Анна Мисюк

Анна Мисюк

Заступниця головного редактора

Цього сезону не всім українцям вдасться позасмагати на пляжі, але про захист від сонця не варто забувати в жодному разі. Правильний сонцезахисний крем допоможе вам не тільки отримати рівну засмагу, але забезпечити шкіру від опіків і подразнення. Однак, щоб вибрати відповідний засіб, потрібно враховувати тип і потреби шкіри, а також розбиратися в особливостях сонцезахисних кремів та їх властивостях. Експерти порталу The Independent розповіли все, що потрібно знати про захист від сонця. Як підібрати крем, як, куди та скільки його наносити, в чому різниця між SPF 30 і SPF 50 — про це та інше читайте в нашому матеріалі.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

У чому різниця між SPF 30 і SPF 50? І що це таке?

Related video

SPF (Sun Protection Factor) — це міра захисту від ультрафіолетового випромінювання (УФ), яку надає сонцезахисний крем. Число SPF вказує, як довго шкіра може бути захищена від сонячного проміння без опіку в порівнянні з відсутністю крему. Наприклад, якщо ваша шкіра зазвичай спалюється через 10 хвилин без сонцезахисного крему, то крем із SPF 30 дозволить вам перебувати на сонці без опіку протягом приблизно 300 хвилин (10 хвилин x 30). Однак варто враховувати, що SPF відноситься тільки до захисту від опіків, викликаних ультрафіолетом.

Крім того, на сонцезахисних кремах можна побачити позначки у вигляді зірочок, які вказують на рівень захисту від ультрафіолетових променів типу A (UVA). Рейтинг зірочок варіюється від нуля до п'яти, де більша кількість зірочок відповідає вищому рівню захисту.

Як вибрати сонцезахисний крем для обличчя?

Коли справа стосується підбору сонцезахисного крему для обличчя, слід врахувати, що шкіра обличчя тонша і вразлива, ніж тіло. Навіть якщо ваша основа містить SPF, рекомендується використовувати окремий сонцезахисний продукт для догляду за обличчям. Експерти рекомендують вибирати легкі продукти, які не лише захищають від шкідливого впливу сонця, а й запобігають старінню шкіри. Особливу увагу слід звернути на засоби, які можна використовувати навколо очей, оскільки ця область є більш чутливою.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Як вибрати сонцезахисний крем для дітей?

Замість використання однієї і тієї ж пляшки сонцезахисного крему для всієї родини, варто придбати дитячі засоби для догляду за шкірою. Такі креми створені для того, щоб забезпечити ніжну шкіру дитини максимальним захистом та мінімізувати ризик алергічних реакцій. Експерти пояснюють, що шкіра немовлят значно тонша, ніж у дорослих, і перебуває на критичній стадії розвитку віком від 0 до 2 років. У дітей також незріла бар'єрна функція шкіри, тому вона потребує особливого догляду. Тому рекомендується вибирати креми з високим показником SPF50+, стійкі до води та без вмісту парабенів.

Як користуватись сонцезахисним кремом?

Скільки крему наносити? Правильне використання сонцезахисного крему залежить від типу шкіри. Для повного покриття тіла потрібно приблизно 2-3 столові ложки сонцезахисного крему, а для обличчя — ще дві ложки. Не забувайте повторно наносити сонцезахисний крем кожні дві години, щоб підтримувати захист.

Чи можна наносити сонцезахисний крем після засобу для засмаги? Засоби для засмаги не збільшують захист шкіри від шкідливого впливу сонця. Тому рекомендується завжди дотримуватися безпечної поведінки на сонці — перебувати в тіні, носити правильний одяг і використовувати сонцезахисний крем. Більшість сонцезахисних засобів також мають зволожувальні властивості, що допомагає шкірі виглядати здоровою та зволоженою.

Який термін придатності сонцезахисного крему? Термін придатності сонцезахисного крему зазвичай становить 2 роки. Дату закінчення терміну придатності можна знайти на дні пляшки. Однак не рекомендується використовувати торішній сонцезахисний крем. Якщо ваш тогорічний засіб став зернистим, рідким, змінив колір або запах, рекомендується відмовитися від його використання.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Також дізнайтеся, як правильно наносити дезодорант . Цей трюк допоможе вам потіти набагато менше.