Ніякого йоду! Лікар Комаровський розповів, як діяти при катастрофі на ЗАЕС

Здоров'я

Дарія Кириленко

Редакторка стрічки новин

Ситуація із Запорізькою АЕС нині є однією з головних тем в Україні. Рашисти замінували електростанцію та прийняли рішення про здійснення теракту. Цей факт підтвердив голова Головного управління розвідки України Кирило Буданов.

Аби люди не панікували, українські медики почали термінові звернення до громадян стосовно вживання йоду при катастрофі на ЗАЕС. Серед них і лікар, кандидат медичних наук України Євген Комаровський. Він детально пояснив, що робити, і чому ні в якому разі не потрібно зараз пити йодові пігулки.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Лікар розповів, що в Україні є території, де продукти мають нестачу йоду, відтак, щоб від цього не постраждала людина, потрібно обирати йодовану сіль. Щитовидна залоза виробляє гормони, які містять у своєму складі йод. Саме тому, коли ми їмо йод у складі продуктів, він використовується у нашій щитовидній для синтезу цих гормонів.

Окрім звичного для нас йоду, який є у продуктах, існує радіоактивний йод. Комаровський пояснив, при ядерних випробуваннях, вибуху ядерної бомби та аваріях на ядерному реакторі у повітря і потрапляє саме цей радіоактивний йод. Він і накопичується у щитовидці, після чого викликає її тяжке ураження.

Після того, як радіоактивний йод опиниться у повітрі, потрібно прийняти велику дозу препаратів йоду, і щитовидна залоза почне активно поглинати нормальний, звичайний, стандартний йод, і вона не матиме здатності притягувати до себе і накопичувати радіоактивний йод,

— зазначив експерт.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Комаровський додав, що цей препарат вживати попередньо можна лише тим рятувальникам, які ідуть у зону радіоактивної небезпеки прямо перед вибухом. У будь-якому випадку, калію-йодид приймається лише тоді, коли про це повідомлять уповноважені органи державної влади.

Чому не треба приймати йод у зв'язку із аварією на Запорізькій АЕС? Тому що реактори на ЗАЕС зупинені з вересня 2022 року. Ядерна реакція — реакція ділення урану не відбувається. Тому немає можливості створюватися радіоактивному йоду,

— акцентував лікар.

Комаровський також додав, що калію йодид потрібно мати вдома, тому що у нашій країні є ще працюючі реактори і може бути загроза використання ядерної зброї, але саме на ЗАЕС неможливий викид радіоактивного йоду, оскільки період напіврозпаду радіоактивного йоду — трішки більше 8 днів, а ядерна реакція на станції не відбувається уже 9 місяців.

Важливо: вся інформація медичної тематики, розміщена на сайті HOCHU.ua, має виключно інформаційний характер і не є медичними порадами. Будь-які поради медичного характеру, зокрема прийому тих чи інших препаратів, може давати лише фахівець. Якщо у вас проблеми зі здоров'ям, зверніться до лікаря.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, як війна вплинула на здоров'я жінок. Лікарі розповіли, на що потрібно звернути увагу, щоб попередити низку захворювань.