Міжнародний день відмови від паління. 5 вагомих причин кинути палити + поради лікаря, як це зробити раз і назавжди

Здоров'я

Анна Мисюк

Заступниця головного редактора

Міжнародний день відмови від паління щорічно відзначають в третій четвер листопада. Цього разу він припадає на 16 листопада. Мета цього свята — привернути увагу людей до того, наскільки шкідливим є паління, та допомогти відмовитися від цієї згубної звички. В нашому матеріалі ви зможете прочитати декілька причин, чому варто кинути палити, а також дізнатися, як це зробити.

Дим від сигарет, який наповнює закриті приміщення, містить понад 4000 хімічних речовин, з яких принаймні 250 є шкідливими, а понад 50 спричиняють рак. Вже з першого дня після відмови від куріння ваш організм почне відновлюватися, а ризики хвороб, пов'язаних із курінням, зменшуються. Про це пишуть на сайті МОЗ та діляться вагомими причинами, чому варто курити.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Продовжити життя. Як пишуть в МОЗ, тютюн вбиває майже половину курців. Щороку від куріння помирає понад 6 мільйонів курців та колишніх курців, а також 890 тисяч пасивних курців.

  • Уникнути небезпечних хвороб. Куріння може викликати астму, захворювання дихальних шляхів, коронарну хворобу серця, інфаркт, інсульт, захворювання судин та інші серйозні проблеми. Також воно може бути причиною онкологічних захворювань, остеопорозу, катаракти, сліпоти, безпліддя та імпотенції.

  • Зекономити кошти. Курці, які викурюють пачку сигарет щодня, витрачають понад 8 тисяч гривень щорічно. Відмова від куріння дає можливість використовувати ці гроші на корисні речі.

  • Захистити здоров'я близьких. Пасивне куріння також небезпечне. Воно може викликати серцево-судинні та респіраторні захворювання у некурців, які вдихають дим. У дітей це може призвести до раптової смерті.

  • Покращити зовнішній вигляд та якість життя. Куріння негативно впливає на шкіру, зуби та дихання. При відмові від куріння здоров'я шкіри поліпшується, дихання стає легшим, а відчуття смаку та запаху покращуються.

А як відмовитися від куріння? Сертифікований фахівець з санітарної освіти  Марра Вільямс вважає, що ми вчимо себе палити, а отже можемо й навчити себе, як цього не робити. Для людей, які планують позбутися цієї шкідливої звички, вона радить робити наступні кроки.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Визначте своє "Чому?"

Оцініть всі мотиви, через які ви вирішили відмовитися від куріння. Це може бути заради коханої людини, економії грошей або поліпшення стану вашого здоров'я.

Оберіть дату

Спробуйте визначити той самий день через два-три тижні, щоб мати час готуватися до переходу до життя без куріння. Для досягнення найкращого успіху оберіть для себе якусь важливу дату, наприклад, день народження, річницю або свято.

Позбавтеся від всіх пристроїв для куріння

Зберіть запальнички, попільнички, трубки та будь-які залишки сигарет і приберіть їх зі свого автомобіля, дому та робочого місця. Зробіть це зараз, щоб уникнути спокуси курити в майбутньому.

Знижуйте кількість нікотину

Почніть зменшувати вживання нікотину, щоб допомогти вашому організму адаптуватися до змін. Наприклад, якщо ви курите пачку на день, то поступово зменшуйте цю кількість напередодні відмови від куріння.

Порадьтеся з лікарем

Зверніться до вашого лікаря щодо доступних безрецептурних засобів для припинення куріння. Це можуть бути нікотинові пластирі, пастилки або рецептурні препарати, які можуть зменшити бажання курити.

Заручіться підтримкою

Не відмовляйтеся від допомоги ваших рідних і близьких. Відмова від куріння — складний процес, але з підтримкою друзів і родини ви зможете досягти успіху.

Важливо: вся інформація медичної тематики та інформація, що стосується здоров'я, розміщена на сайті Хочу.ua, має виключно інформаційний характер і не є медичними порадами. Будь-які поради медичного характеру, зокрема щодо прийому тих чи інших препаратів, може давати тільки фахівець. Якщо у вас виникли проблеми зі здоров'ям, зверніться до лікаря.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Також дізнайтеся, чому не можна ставити два будильники один за одним. Про те, як ця звичка впливає на здоров'я, ми розповіли в цьому матеріалі.