Чи справді невелика доза алкоголю "не нашкодить"? Вчені дали однозначну відповідь

Здоров'я

Іванна Кульбіда

Редакторка стрічки новин

Багато людей заспокоює себе думкою, що алкоголь у малій кількості не завдасть організму шкоди. Навіть вважається, що вживати трішки вина може бути корисно для здоров'я. Настав час, детально розібратися правда це, чи міф, створений виробниками алкоголю для збільшення продажів продукції.

Німецькі вчені провели дослідження, яке показало, що вживання незначної кількості алкоголю має дуже негативний вплив на організм. Показники передчасної смерті у людей, які вживають трохи алкоголю і ті, хто зовсім не п'є, сильно відрізняються, розповідає health.nv.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Якщо ви плануєте прожити довге життя і насолодитися їм повною мірою, напевно краще відмовитися від вживання алкоголю взагалі.

Думка вчених

Ульріх Йон,   провідний автор роботи, доцент університету Грейфсвальду, досліджував ризики вживання алкоголю серед населення. Він розповідає «Упродовж багатьох років лікарі казали своїм пацієнтам, що помірне споживання спиртного навіть корисне для здоров’я. Насправді це не так».

Професор дослідив разом з колегами, що відмова від сухого вина ніяк не впливає на тривалість життя. Результати дослідження були опубліковані в авторитетному медичному виданні PLOS.

Вчені спостерігали за 4 тис. німецьких людей віком від 18 до 64 років та виявили, те, що ті, хто не вживав алкоголь мали багато факторів, які можуть призвести до передчасної смерті. Але відмова від вживання не є одним із таких факторів.

Вченими виявлено, що рівень передчасної смертності від раку та захворювань серцево-судинної системи серед непитущих був не вищим, ніж серед людей, які помірно вживали спиртне. Йон розповідає, що не потрібно пити алкоголь з міркувань про здоров'я, краще не вживати його взагалі.

Червоне вино: пити чи ні?

Вважається, що червоне вино при помірному вживанні корисне для організму, проте було дуже мало досліджень на дану тему, розповідає Алан Мозес, оглядач Medicine.net.

Нещодавнє дослідження, результати якого були опубліковані авторитетною клінікою Майо, показують, що антиоксиданти у червоному сухому вині можуть підвищувати рівень «хорошого» холестерину в крові, а такий інгредієнт, як ресвератрол, може знизити ризик утворення тромбів.

Але у дослідженні  зазначається, що докази цих тез не можна вважати вичерпними. Також, не можна порівнювати позитивний ефект червоного сухого вина з користю для здоров’я, яку можна отримати правильно харчуючись та займаючись спортом.

Ця здатність дозволила раннім приматам їсти плоди, що підгнили і забродили, стверджують автори дослідження. Спільний предок людей та інших великих мавп, які жили десь 10 млн років тому, у процесі еволюції отримав білок, який ефективно засвоює етиловий спирт. Ці примати «створили» людей, також горил, шимпанзе та бонобо, які можуть руйнувати етанол.

Важливо: вся інформація медичної тематики та інформація, що стосується здоров'я, розміщена на сайті Хочу.ua, має виключно інформаційний характер і не є медичними порадами. Будь-які поради медичного характеру, зокрема щодо прийому тих чи інших препаратів, може давати тільки фахівець. Якщо у вас виникли проблеми зі здоров'ям, зверніться до лікаря.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Тому, для повноти життя та хорошого відпочинку не обов'язково тримати у руках бокал з алкогольним напоєм. Адже наслідки та можливе похмілля, на наступний день, можуть негативно позначитися на самопочутті та здоров'ї.