Пити більше води і не їсти жирну їжу: лікар розповів, як зняти похмілля після Нового року

Здоров'я
Анна Мисюк

Анна Мисюк

Заступниця головного редактора

У новорічну ніч немало людей насолоджуються різноманітними спиртними напоями, тож на жаль похмілля вранці 1 січня — не дивина. Як привести себе в норму після свята та зняти похмілля? Розповідаємо на HOCHU.ua!

Лікарка-гастроентеролог  Маріанна Малімоненко розповіла для  village.com.ua про те, що потрібно робити, якщо вас спіткало похмілля. За її словами, це стан інтоксикації організму, викликаний вживанням значної кількості алкоголю. Супроводжується цей стан такими неприємними симптомами, як головний біль, нудота, сухість у роті, апатія та втрата апетиту. Кожен організм реагує на алкоголь по-своєму.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:
Related video

Як уникнути похмілля?

Перш за все, слід обмежити вживання алкоголю – це основна та ефективна порада. Однак можна також зменшити негативні наслідки. Наприклад, випити невелику дозу алкоголю за кілька годин до заходу (аперитив), споживати більше овочів, пити багато води та утримуватися від змішування різних видів алкоголю.

Рекомендується уникати великої кількості жирної та м'ясної їжі під час застілля, які сприяють кращому засвоєнню з алкоголем. Кедрові горішки, багаті вітаміном В1, також можуть допомогти стимулювати виробництво ферментів, що нейтралізують алкоголь. А ще перед вживанням алкоголю можна випити сорбенти.

Як лікувати похмілля?

Лікування похмілля полягає у полегшенні його симптомів. Важливо пити більше води для виведення алкоголю з організму та підтримки водного балансу. Рекомендується також вживати бульйони чи інші напої.

Не слід лікувати похмілля алкоголем, оскільки це тимчасово може полегшити симптоми, але згодом призведе до погіршення стану. Важливо утримуватися від повторного вживання алкоголю та уникати важкої їжі, яка може перевантажити організм — не їсти жирного та гострого.

Коли слід звертатися до лікаря? Якщо стан не поліпшується впродовж кількох годин та супроводжується погіршенням симптомів, такими як підвищена температура тіла, гострий біль чи тривала блювота, необхідно негайно звертатися до лікаря. Це важливо, оскільки алкогольне сп'яніння може призвести до серйозних ускладнень, таких як гострий панкреатит чи гіпертонічний криз.

Важливо: вся інформація медичної тематики та інформація, що стосується здоров'я, розміщена на сайті Хочу.ua, має виключно інформаційний характер і не є медичними порадами. Будь-які поради медичного характеру, зокрема щодо прийому тих чи інших препаратів, може давати тільки фахівець. Якщо у вас виникли проблеми зі здоров'ям, зверніться до лікаря.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Раніше ми розповідали про справжню користь хурми . Не пропустіть ТОП-10 аргументів за її вживання!