Як тренуватися діабетикам? Ось 6 найпоширеніших помилок під час виконання вправ, яких варто уникати
Чи можна займатися спортом при діабеті? Можна, але з обережністю. Фізичні навантаження при цукровому діабеті можуть бути дуже корисними, якщо знати, яких заходів безпеки варто дотримуватись. Про них ми розповімо в нашому матеріалі.
Заняття спортом при цукровому діабеті: важливі правила, яких варто дотримуватися
Заняття спортом під час діабету не заборонені, але в деяких людей може виявлятися глікемія під час занять спортом. Інші ж говорять про те, що стикаються зі стрибками рівня глюкози в крові, коли тренуються у певний час дня або довше, ніж зазвичай, пише everydayhealth.com.
- каже дієтологія Джесіка Крендалл Снайдер.
Крім того, згідно з дослідженнями, фізична активність при цукровому діабеті позитивно впливає на організм. Наприклад, метааналіз, опублікований у журналі Diabetologia, показав, що ризик розвитку діабету 2 типу знижується на 26 відсотків, якщо людина займається фізичними вправами середньої інтенсивності щонайменше 150 хвилин на тиждень.
Але, в будь-якому випадку, тренування при цукровому діабеті варто узгодити з лікарем. А також варто бути обережнішим і не робити поширених помилок.
Помилка №1: Не перевіряти рівень цукру в крові наперед
Знання рівня цукру на крові перед початком тренувань має вирішальне значення. Так, тренування потрібно відкласти, якщо рівень глюкози становить 250 мг/дл або вище і є кетоз, або перевищує 300 мг/дл без кетозу. Якщо ж рівень глюкози нижче 100 мг/дл, спочатку потрібно перекусити.
Помилка №2: Не пити воду
Зневоднення, якого схильні люди з діабетом, призводить до підвищення рівня цукру в крові, говорить Крендалл Снайдер. Отже, тренування при цукровому діабеті варто переривати кожні 15-20 хвилин для того, щоб випити води. Або ж частіше - щоразу, коли ви відчуваєте спрагу.
Помилка №3: Забути глюкометр та інсулін
Вправи допомагають м'язам ефективніше справлятися з глюкозою, що, у свою чергу, знижує рівень цукру в крові. Це добре для більшості людей з діабетом, але якщо рівень цукру в крові не падає занадто низько. Так що завжди тримайте під рукою глюкометр та інсулін.
Помилка №4: Носіння взуття, що не підходить
Людям з діабетом необхідно носити шкарпетки, що дихають, і взуття, яке добре сидить.
— каже Крендал Снайдер.
Помилка №5: Ігнорування того, що каже вам тіло
Незалежно від стану здоров'я, під час інтенсивного тренування важливо дослухатися свого організму. Якщо ви відчуваєте запаморочення, зупиніться, відновитеся і почніть знову, коли відчуєте себе краще.
Помилка №6: Не знайти те, що вам подобається
Спорт при діабеті (та й без діабету) має приносити задоволення. Тому не варто змушувати себе займатись тим, що не подобається.
Важливо: вся інформація медичної тематики та інформація щодо здоров'я, розміщена на сайті Хочу.ua, носить виключно інформаційний характер і не є медичними порадами. Будь-які поради медичного характеру, зокрема щодо прийому тих чи інших препаратів, може давати лише фахівець. Якщо у вас виникли проблеми зі здоров'ям, зверніться до лікаря.
Раніше ми назвали 5 причин використовувати скребок для язика. І, звичайно, розповіли, чому це важливо.