Способи подолати безсоння: що допоможе заснути вночі

Здоров'я
603

Іванна Кульбіда

Редакторка стрічки новин

Фото: sleeplab.com

15 ефективних речей для боротьби з безсонням

Після виснажливого дня ви нарешті лягаєте у м'яке ліжко, вкриваєтеся ковдрою. заплющуєте очі і… до ранку перевертаєтеся з боку на бік. Рахування овець не допомагає і сон ніяк не приходить. Причин для безсоння буває велика кількість. Але існують способи, які допомагають засинати швидко.

Ви можете спробувати покращити свій сон, встановивши постійний графік сну та створити приємну атмосферу для засинання. Лікарі радять спробувати поради, які допоможуть швидко заснути та довше спати, розповідає goodrx.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

15 речей, які допоможуть заснути

Послідовність. Намагайтеся лягати і вставати в один і той самий час. Це допоможе налаштувати розум і тіло на правильний режим.

Оптимальна кількість годин для сну. Для повноцінного відпочинку доросла людина має спати 7-9 годин.

Створіть сприятливі умови. Забезпечте у спальні, темноту, чисте повітря і тишу.

Забудьте про телефон. Вимикайте гаджет за 30 хв перед сном. Дослідження показують, що користування телефоном після вимкнення світла погано впливає на сон і засинання, розповідає доктор медицини Патрісія Пінто - Гарсія.

Секс - це єдине, чим можна займатися у ліжку. Не читайте, не дивіться телевізор та відмовтеся від звички їсти у ліжку. Спальня має асоціюватися лише зі сном.

Фізична активність. Спортивні навантаження сприяють кращому сну, але не робіть їх безпосередньо перед сном.

Не вживайте важку їжу перед сном. Відмовтеся від споживання гострої, жирної їжі, якщо відчуваєте голод - перекусіть чимось легким.

Скажіть кофеїну "ні". Не пийте чай, каву і напої з кофеїном за 6 годин до сну.

Не вживайте алкоголь перед сном. На початку алкоголь може викликати почуття сонливості, а потім заважатиме заснути.

Тепла вода. За годину до сну прийміть теплу ванну чи душ. Організм розпізнає зміну температури, як поклик до сну.

Зробіть перерву. Якщо не можете заснути, через 20 хв встаньте з ліжка і займіться спокійними справами. Далі повторіть спробу заснути.

Медитація. Заспокійливі медитації допомагають зменшити стрес і зменшують симптоми, навіть у людей з хронічним безсонням.

Розслабтеся. Після поступового напруження і розслаблення м'язів можна швидко заснути.

Залучайте уяву. Думайте про хороше, уявляйте приємні речі і місця, наприклад хвилі, які омивають берег та уявіть, що ви заснули і вже відпочиваєте.

Дихайте. Глибоке спокійне дихання заспокоює нерви, знижує артеріальний тиск і сприяє швидкому засинанню.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Іноді заснути заважає поганий матрац чи жорстка постільна білизна. Спробуйте ароматизувати постіль спеціальними спреями, приємний аромат сприятиме кращому засинанню.

Важливо

Вся інформація медичної тематики та інформація, що стосується здоров׳‏я, розміщена на сайті Хочу.ua, має виключно інформаційний характер і не є медичними порадами. Будь-які поради медичного характеру, зокрема щодо прийому тих чи інших препаратів, може давати тільки фахівець. Якщо у вас виникли проблеми зі здоров׳‏ям, зверніться до лікаря.