Пчихання, нежить, набряки та інші «радості» весни: як уникнути алергії та чому вона зʼявляється

Здоров'я
828

Іванна Кульбіда

Редакторка стрічки новин

Фото: freeradio

Сезонна алергія та як полегшити симптоми

Весна прекрасна своїм пробудженням до життя. Починає пригрівати сонце, починають з'являтися перші листочки і квіти приносять радість своїм цвітінням. Лише люди з алергією не вбачають у теплій порі приємних моментів, адже вона погіршує якість життя і може стати причиною безсоння.

Коли рослини починають видавати пилок, люди, які схильні до сезонної алергії відчувають незручності і погіршення самопочуття через постійний нежить, набряки та кашель. Які речі можуть викликати алергічні прояви та про найпоширеніші симптоми, розповідає webmd.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Найбільшим тригером весняної алергії у людей є пилок, який випускають у повітря дерева, рослини, бур'яни. При попаданні у ніс людини імунна система сприймає пилок, як загрозу і виділяє антитіла, які атакують алергени. У кров викидаються хімічні речовини - гестаміни, які викликають свербіж очей, нежить та інші симптоми, розповідає доктор медичних наук Брунільда ​​Назаріо.

Найбільшими тригерами серед дерев є зола, вільха, осика, бук, кедр, кипарис, в'яз, ялівець, клен, шовковиця, дуб, олива, сосна, тополя, верба, сикомор. 

Кількість пилку найбільше помітна у вітряні дні, а дощова погода змиває алергени. Але не лише пилок може стати причиною сезонної алергії. Також її викликає цвіль та пилові кліщі.

Симптоми алергії:

  • чхання;

  • свербіж очей і носа;

  • нежить;

  • сльозяться очі;

  • кашель;

  • темні кола під очима.

Лікування алергічних проявів

Ваш лікар може направити вас до алерголога, який зробить шкірний тест і при потребі, аналіз крові. Багато ліків можуть полегшити симптоми:

  • антигістамінні препарати здатні зменшити чхання та свербіж;

  • протинабрякові звужують кровоносні судини і зменшують закладеність;

  • назальні протизапальні спреї  - знімають закладеність;

  • стероїдні назальні спреї - полегшують запалення;

  • очні краплі - знімають свербіж і сльозогінність.

Як уникнути пилку

Намагайтеся бути вдома, коли велика кількість пилку, концентрація якого найбільша вранці;

користуйтеся очищувачами повітря;

тримайте двері та вікна зачиненими;

регулярно проводьте вологе прибирання і забирайте пил на поверхнях;

повертаючись додому приймайте душ і мийте голову;

частіше проводьте прибирання пилососом, при цьому одягайте маску на обличчя.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Раніше ми писали про склад домашньої аптечки. Які необхідні ліки мають бути у ній на будь-який випадок життя та де краще її зберігати.

Важливо

Вся інформація медичної тематики та інформація, що стосується здоров׳‏я, розміщена на сайті Хочу.ua, має виключно інформаційний характер і не є медичними порадами. Будь-які поради медичного характеру, зокрема щодо прийому тих чи інших препаратів, може давати тільки фахівець. Якщо у вас виникли проблеми зі здоров׳‏ям, зверніться до лікаря.