Асоціація кардіологів України ініціювала Програму "МІСІЯ 50/28" задля боротьби з артеріальною гіпертензією
Лікарі назвали ризики, з якими щодня стикаються люди, що мають артеріальну гіпертензію, та пояснили, як можна значно покращити ситуацію в Україні
В Україні розпочала роботу програма покращення здоров’я нації “МІСІЯ 50/28”, що спрямована на системну боротьбу з артеріальною гіпертензією. Деталями ділимось далі!
Повідомляється, що ця програма ініційована ГО “Всеукраїнська асоціація кардіологів України” за підтримки ТОВ “Серв’є Україна”. Її мета — до 2028 року досягти контролю артеріального тиску нижче 140/90 мм рт.ст. у 50% пацієнтів з артеріальною гіпертензією.
Артеріальна гіпертензія є провідним чинником серцево-судинної захворюваності та смертності в усьому світі. Згідно з дослідженням ВООЗ поширеності факторів розвитку неінфекційних захворювань (STEPS), ще у 2019 році в Україні АГ спостерігалася майже у 35% населення. Проте лише невелика частка громадян звертається за кваліфікованою допомогою. Зокрема, всього 14,4% пацієнтів з підтвердженим діагнозом “артеріальна гіпертензія” постійно приймають препарати для зниження і контролю артеріального тиску.
В умовах війни ця проблема стає ще актуальнішою. За даними дослідницької компанії Gradus Research, з 24 лютого 2022 року зросла частка громадян, що ведуть сидячий спосіб життя, не займаються спортом, змінили свої харчові звички тощо. Також значно збільшився загальний рівень повсякденного стресу. В той самий час доступ до медичних послуг ускладнений внутрішнім переміщенням та високим навантаженням на медичну систему.
Смертність у зв'язку з серцево-судинними захворюваннями в Україні складає майже 70%. В той самий час у країнах Євросоюзу цей показник хіба незначно перевищує 50%. Ми маємо великі резерви, які можна залучити для зменшення смертності, і в першу чергу це стосується заходів проти артеріальної гіпертензії. Ця хвороба є одним з головних ускладнень в медично-соціальному процесі. З нею пов’язані інфаркти, інсульти, порушення ритму серця, серцева недостатність,
За словами Лариси Міщенко — докторки медичних наук, старшої наукової співробітниці, завідувачки відділу артеріальної гіпертензії та коморбідної патології ДУ “Національний науковий центр “Інститут кардіології, клінічної та регенеративної медицини імені академіка М. Д. Стражеска НАМН України”, орієнтовна кількість пацієнтів з гіпертензією в Україні становить близько 10 млн осіб, з урахуванням недіагностованих випадків.
Можливі наслідки гіпертензії – мозковий інсульт, інфаркт міокарда, ниркова та серцева недостатність – значно обмежують можливості людини та суттєво знижують якість її життя аж до інвалідності.
Пацієнтам необхідно пояснити, чому вони мають кожного дня приймати таблетки. І в цьому кардіологам потрібна допомога сімейних лікарів,
Програма менеджменту артеріальної гіпертензії, моніторингу артеріального тиску та прихильності до лікування “МІСІЯ 50/28” дозволить запровадити стратегії лікування артеріальної гіпертензії, які охоплюють широкі верстви населення. Серед завдань програми – підвищити обізнаність лікарів щодо рекомендованих підходів до лікування цього захворювання, згідно з міжнародними та українськими настановами, та активно залучити якомога більшу кількість пацієнтів до менеджменту артеріальної гіпертензії.
В рамках програми передбачено проведення освітніх заходів для підвищення обізнаності та кваліфікації сімейних лікарів, а також реалізація отриманих ними знань на практиці. Для оцінки ефективності програми буде впроваджено щорічний аналіз рівня контролю тиску, щоб відстежувати динаміку результатів лікування впродовж тривалого часу.
📌 Реєстрація на електронному ресурсі програми доступна в усіх регіонах України — для всіх лікарів, які хочуть зробити свій внесок у профілактику серцево-судинних захворювань. Посилання на сайт проєкту: https://cardioprostir.com.ua/mission5028.
Раніше ми розповідали, о котрій треба лягати спати, щоб добре висипатися. Своїми порадами ділиться лікар-сомнолог Юрій Погорецький.
Вся інформація медичної тематики та інформація, що стосується здоров׳я, розміщена на сайті Хочу.ua, має виключно інформаційний характер і не є медичними порадами. Будь-які поради медичного характеру, зокрема щодо прийому тих чи інших препаратів, може давати тільки фахівець. Якщо у вас виникли проблеми зі здоров׳ям, зверніться до лікаря.