Стоп скролінг: що станеться, якщо відмовитися від соцмереж лише на тиждень?

Здоров'я

Іванна Кульбіда

Редакторка стрічки новин

Залежність від гаджетів. Фото: ШІ, ХОЧУ!

Тиждень без Instagram та Facebook змінить ваше життя

30 років назад інтернет вважався лише іграшкою, а зараз без нього неможливо уявити світ. Якщо ви звернете увагу, то помітите, що гортання стрічки у телефоні стало невіддільною частиною життя людей. Люди годинами можуть скролити на відпочинку, в черзі за кавою, під час роботи та у громадському транспорті. Це стосується будь-якого віку: від малюків, які навіть читати не вміють, до поважних бабусь.

Проте відмова від гаджетів всього на один тиждень має величезний вплив на самопочуття людини. Можливо, вас варто провести такий експеримент, щоб переконатися на собі і дізнатися про всі зміни, пише sciencedaily.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Дослідження, результати якого були опубліковані в американському журналі Cyberpsychology, Behavior and Social Networking, яке провели група дослідників з Університету Бата (Велика Британія), вивчало вплив на психічне здоров’я тижневої перерви в соціальних мережах. Для деяких учасників дослідження це звільнило приблизно дев’ять годин тижня, які вони витрачали на Instagram, Facebook, Twitter і TikTok.

Для дослідження вчені випадково розподілили 154 особи віком від 18 до 72 років, які щодня користувалися соціальними мережами, або в групу, де їх попросили припинити користуватися всіма соціальними мережами на один тиждень, або в контрольну групу, де вони могли продовжувати гортати сторінки в звичайному режимі. На початку дослідження були отримані вихідні показники тривожності, депресії та добробуту.

Учасники користувалися соцмережами лише 21 хвилину на день, а не 7-9 годин, як звичайно. Було надано статистику використання екрана, щоб перевірити, чи люди дотримувалися перерви.

Якщо ви витрачаєте на прогортання соцмереж кілька годин на тиждень і відчуваєте, що це негативно впливає на вас, можливо, варто скоротити їх використання і подивитися, чи це допоможе,
заявив провідний дослідник з Департаменту охорони здоров’я Бата доктор Джефф Ламберт.

Більшість учасників помітили значне покращення після відмови від соціальних мереж. Поліпшився настрій, зменшилося занепокоєння, покращилося самопочуття.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

До здорового життя можна крокувати за допомогою 12 кроків. Тимчасова відмова від гаджетів - один з них.

Важливо

Вся інформація медичної тематики та інформація, що стосується здоров׳‏я, розміщена на сайті Хочу.ua, має виключно інформаційний характер і не є медичними порадами. Будь-які поради медичного характеру, зокрема щодо прийому тих чи інших препаратів, може давати тільки фахівець. Якщо у вас виникли проблеми зі здоров׳‏ям, зверніться до лікаря.