"Тиск стрибає, настрій нуль": що робити, якщо погода вибиває з колії?

Здоров'я

Богдана Карц

Головна редакторка

Як погода впливає на самопочуття та що з цим робити. Фото: колаж Хочу / ШІ

І в яких випадках обов'язково слід іти до лікаря

Метеопатія — так називають зміну загального стану організму, яка зумовлена змінами погоди в умовах звичного клімату. Що з цим робити та в якому випадку слід звертатися до лікаря? Розповідаємо!

Своїми рекомендаціями у програмі “Ранок Вдома” на каналі “Дім” поділилася професорка, докторка медичних наук Олена Губська. У цій статті ми докладно пояснимо, чому зміна настрою та самопочуття через погодні погоди — це не про самонавіювання, а про реальний діагноз. Усе найцікавіше — далі у нашій статті.

БІЛЬШЕ ПО ТЕМІ:

Що таке метеопатія або метеолабільність, як вони проявляються, хто найбільш вразливий

Дощ і похмуре небо псують вам настрій? В таку погоду почуваєтесь втомленими й особливо дратівливими? Болить голова і підвищується тиск? Все це можуть бути ознаки метеолабільності або метеопатії

Метеолабільність — це те, що відчуває будь-яка людина. Принаймні 60% хворих, особливо з серцево-судинними або іншими хронічними захворюваннями, точно це відчувають. Якщо ж цей стан настільки тяжко переноситься, що стає хворобливим, тоді він називається метеопатією ,
— пояснює Олена Губська.

В тому, що ми реагуємо на різкі коливання погоди, немає нічого дивного. Коли змінюється атмосфера тиск, організму доводиться адаптуватись до холоду, спеки, дощів, вітру та інших несприятливих умов. Проте у деяких людей ця реакція може бути більш помітною. 

У людей із серцево-судинними захворюваннями, неврологічними порушеннями. Людей, які переносили серйозні психічні та фізичні потрясіння. На жаль, наші воїни, більшість з яких має історію перенесених контузій, також мають або можуть мати суттєву метеолабільність. Аж до метеопатії. Вона може бути настільки тяжкою, що людина вимушена звертатися з цим до лікаря ,
— зазначає експертка.
БІЛЬШЕ ПО ТЕМІ:

Ті, хто мають патологію опорно-рухового апарату та захворювання дихальної системи також схильні до метеопатії, каже вона. І наголошує:

Ці люди мають розуміти, що, якщо їх стан стає нестерпним — треба звертатися до лікаря, щоб отримати конкретні рекомендації стосовно лікування, профілактики чи корекції. Це дозволить людині краще себе почувати або знаходити ті умови, в яких вона буде переносити ці складні дні найкращим чином.

На здоров'я людини можуть впливати також магнітні бурі, які здатні провокувати тривожні стани, головний біль, сонливість та прискорене серцебиття. Вони бувають слабкі або сильні й тривають від кількох годин до декількох діб. 

Що робити, якщо погода спливає на ваш стан: поради фахівців

Якщо ви метеочутливі або страждаєте на метеопатію, професорка радить зменшити кількість завдань, які були заплановані на цей день — це зовсім не найкращий час для виконання важливих і тяжких завдань. І стосується це як фізичної, так і розумової діяльності ☝️

Корисними будуть прогулянки на свіжому повітрі. Також можна прийняти контрастний душ, вживати більше рослинної їжі, пити достатньо води, заварити трав'яний чай з м'ятою або ромашкою, а ще — варто контролювати прийом лікарських препаратів, якщо страждаєте на хронічні захворювання. 

БІЛЬШЕ ПО ТЕМІ:

Також дізнавайтеся, які 5 напоїв можуть підвищити ризик серцевого нападу. Від них краще відмовитися.

Важливо

Вся інформація медичної тематики та інформація, що стосується здоров׳‏я, розміщена на сайті Хочу.ua, має виключно інформаційний характер і не є медичними порадами. Будь-які поради медичного характеру, зокрема щодо прийому тих чи інших препаратів, може давати тільки фахівець. Якщо у вас виникли проблеми зі здоров׳‏ям, зверніться до лікаря.