Дієтолог розвіяла міфи про вплив шоколаду на організм людини
Від шоколаду повнішають, псуються зуби та може бути діабет. Цими та іншими тезами нас часто лякали у дитинстві, аби ми знали міру вживання солодкого. Раніше ми писали про те, чи може кава попередити онкологію, а тепер розкажемо, чи дійсно шоколад корисний.
Якщо перед вами шоколад, який містить менше 82% какао, залиште його на полиці. Про це розповіла лікар-дієтолог Оксана Скиталінська.
Зі слів дієтолога, у шоколаді є поліфеноли-антиоксиданти. Вони знешкоджують надмірну кількість вільних радикалів, які ушкоджують клітини та вміст клітин.
— зауважила лікар.
Також Оксана Скиталінська додала, що поліфеноли виконують роль пребіотиків. Тобто, завдяки ним краще перетравлюється і засвоюється їжа.
Експерт зауважила, що ці ж поліфеноли посилюють ріст нейронів, кровоносних судин і покращують пам'ять. А ще вони захищають шкіру від впливу сонячного проміння, попереджаючи фотостаріння.
Також дієтолог розповіла, що крім шоколаду, поліфеноли містяться в ягодах, шкірці яблук, винограду, цитрусових, какао, зеленому чаї, цибулі, гострому перці, капусті, броколі та шпинаті.
Важливо: вся інформація медичної тематики, розміщена на сайті HOCHU.ua, має виключно інформаційний характер і не є медичними порадами. Будь-які поради медичного характеру, зокрема прийому тих чи інших препаратів, може давати лише фахівець. Якщо у вас проблеми зі здоров'ям, зверніться до лікаря.
Нагадаємо, раніше ми писали про корисну дієту для українців. Експерт розповіла, чим легко замінити ягоди годжі, оливкову олію та авокадо.
Фото: pixabay.com