Готовий на все за шоколадку! Чому хочеться солодкого і як з цим боротися - відповідає тренер

Дієти та харчування
Іванна Кульбіда

Іванна Кульбіда

Редакторка стрічки новин

Потяг до солодкого - це часта проблема, яка може заважати здоровому харчуванню та схудненню . Існує багато причин, чому люди відчувають тягу до солодкого, таких як стрес, емоції, гормони, нестача мікроелементів або звички.

Щоб боротися з цією тягою, потрібно враховувати всі ці фактори та вживати заходів для їх усунення або зменшення.Деякі поради, як боротися з потягом до солодкого розповів тренер Юрій Попко в своєму Instagram.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:
Related video
Готовий на все за шоколадку! Чому хочеться солодкого і як з цим боротися - відповідає тренер - фото №1

Однозначної відповіді немає, але потрібно дотримуватися таких рекомендацій:

  • Стежте за станом свого здоров'я.

  • Регулярні фізичні навантаження нормалізують рівень цукру у крові.

  • Збалансуйте харчування: сита людина не хоче їсти і солодке теж.

  • Слідкуйте, скільки цукру на добу ви споживаєте за допомогою калькуляторів калорійності.

  • На добу можна вживати орієнтовно 20% від норми вуглеводів. 80% - складні вуглеводи, 20% - солодке.

Якщо немає заборонених продуктів - немає зривів. Є зриви - перегляньте свій раціон.

- говорить тренер.

  • Вживайте їжу з нижчим вмістом цукру: якщо вам солодощів, спробуйте вжити фрукти, ягоди чи горіхи. Вони нададуть вам натуральний цукор та корисніші поживні речовини.

  • Пийте багато води: іноді спрага може бути помилково сприйнята як потяг до солодкого. Переконайтеся, що ви п’єте достатньо води протягом дня, а також перед тим, як щось солодке.

  • Не робіть надто великих перерв у прийомах їжі: проміжок у три-чотири години оптимальний. Як перекус використовуйте фрукти або молочні продукти.

  • Вибирайте солодощі з кориснішим складом: якщо ви не можете повністю відмовитися від солодкого, то вибирайте в магазині солодощі з кориснішим складом, тобто без додавання пальмової олії, а також вироби, підсолоджені, наприклад, мальтитом замість цукру.

  • Змініть своє оточення: якщо ви знаєте, що ви не можете встояти перед солодким, то не тримайте його вдома, на роботі або в автомобілі. Замість цього, покладіть фрукти, овочі, консерви, запаси макаронів або бобових на найпомітніші місця, в ідеалі – на рівні ваших очей. Також уникайте місць, де ви зазвичай купуєте солодке, наприклад, пекарні, кіоски або фаст-фуди.

Важливо: вся інформація медичної тематики та інформація, що стосується здоров'я, розміщена на сайті Хочу.ua, має виключно інформаційний характер і не є медичними порадами. Будь-які поради медичного характеру, зокрема щодо прийому тих чи інших препаратів, може давати тільки фахівець. Якщо у вас виникли проблеми зі здоров'ям, зверніться до лікаря.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Часто люди їдять солодке   під впливом емоцій , щоб заспокоїтися, підняти настрій або втішити себе. Проте це не розв’язує проблему, а тільки тимчасово приховує її. Спробуйте знайти інші способи справлятися зі своїми емоціями, такі як розмова з кимось, медитація, фізична активність або хобі.