А що ви знаєте про спаржу? 7 ключових переваг аспарагуса, які змусять вас включити його у свій раціон

Дієти та харчування
Іванна Кульбіда

Іванна Кульбіда

Редакторка стрічки новин

У світі здавна цінували спаржу та використовували не лише для приготування страв, а й для виготовлення ліків.  У медицині аспарагус застосовувався в Китаї, Кореї, Греції та Індії. Спаржа відома своїми корисними властивостями, дуже смачна та надзвичайно легка в приготуванні.

Так, як це сезонний продукт, то потрібно встигнути насолодитися його корисними властивостями. Чим цінна спаржа та як правильно її готувати, розповідає korisno.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:
Related video
А що ви знаєте про спаржу? __ ключові переваги аспарагуса, які змусять вас включити його у свій раціон - фото №1

Спаржа — це корисна та смачна овочева культура, яка містить багато вітамінів, мінералів, антиоксидантів та рослинних волокон. Спаржа має зелений, білий або фіолетовий колір, залежно від сорту та способу вирощування. Спаржа використовується в різних кулінарних стравах, таких як салати, супи, гарніри, запіканки, омлети.

Корисні властивості:

  • Спаржа містить багато фолієвої кислоти, (вітамін B9). Фолієва кислота є важливою поживною речовиною, і вона корисна для росту, наприклад, під час вагітності, дитинства та підліткового віку. Вчені вважають, що фолієва кислота має здатність знижувати ризик депресії.

  • У спаржі присутній високий вміст клітковини, яка сприяє зниженню артеріального тиску і меншій кількості ліпопротеїнів низької щільності, зменшує "поганий" холестерин в крові і підтримує нормальне травлення. Волокна цього овоча допомагають підтримувати здоровий мікробіом кишківника, сприяють травленню та здоровому випорожненню.

  • Вітамін С і цинк, яким багата спаржа, сприяють росту і функціонуванню імунних клітин.

  • Спаржа містить калій та антиоксиданти, які сприяють здоров’ю серцево-судинної системи.

  • Аспарагус містить фосфор, залізо, вітамін К та кальцій, які роблять кістки здоровими та попереджують остеопороз. Одна чашка забезпечує 91% добової норми.

  • Велика кількість антиоксидантів в овочі сприяють детоксикації організму, нейтралізують шкідливі токсини і підтримують функціонування печінки.

  • Спаржа у раціоні чудово сприяє насиченню організму і тривалому почутті ситості, завдяки клітковині.

Спаржа смакує у будь-якому вигляді. Можна готувати на грилю, на пару, варити, запікати та смажити на сковороді.

Перед готуванням овоч помити та обрізати і зняти шкірку з нижньої частини стебла. Варити спаржу 1-4 хвилини, а щоб зберегти колір, потрібно злити гарячу воду і охолодити у холодній воді. Можна готувати цілими стеблами або різати шматочками.

Спаржа – один з найпопулярніших овочів, а її поживний склад важко перевершити,

– каже докторка філософії та наук з дієтології Пем Хартнетт.

Важливо: вся інформація медичної тематики та інформація, що стосується здоров'я, розміщена на сайті Хочу.ua, має виключно інформаційний характер і не є медичними порадами. Будь-які поради медичного характеру, зокрема щодо прийому тих чи інших препаратів, може давати тільки фахівець. Якщо у вас виникли проблеми зі здоров'ям, зверніться до лікаря.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Спаржу можна готувати різноманітними способами і рецептами. Навіть в мікрохвильовій печі. Головне, встигнути насолодитися цим неймовірним овочем під час сезону. Раніше ми писали про цінні властивості броколі. Дізнайтеся, чим корисний овоч, та чому варто ввести його у щоденний раціон.