Чим корисна кава, і чи дійсно розчинна — гірша? Відповідь Оксани Скиталінської
Кава входить у трійку улюблених напоїв людей. З неї починають знайомства, стосунки, конференції та просто ранок. Проте існує думка, що цей напій шкідливий, а розчинну каву взагалі краще не вживати. Раніше ми писали, як позбутися здуття живота через переїдання, а тепер розкажемо, чи дійсно корисна кава.
Переваги пиття кави перевищують ризики, заявила віце-президент дієтологів України Оксана Скиталінська. З її слів, люди п'ють каву в середньому від 2 до 6 філіжанок у день. Цей напій має чимало корисних властивостей.
Експерт розповіла, що немає різниці, яку каву краще пити. Якщо вона дуже якісна, то немає різниці навіть у тому, чи вона мелена, чи розчинна, чи без кофеїну. Хороша кава знижує ризик хронічних захворювань печінки, навіть включаючи гепатит і гепатоцелюлярний рак.
— зазначила Оксана Скиталінська.
Додала, що споживання кави зменшує ризик раку голови та шиї. А регулярне й помірне споживання кави може знизити ризик смерті та ризик смерті від серцево-судинних причин.
— сказала експерт.
З її слів, кава навіть при такій шкідливій дієті може покращити ситуацію. А ще вона знижує ризик розвитку цукрового діабету 2 типу.
Кому обмежити каву?
Скиталінська наголосила, що цей напій може зашкодити засвоєнню ліків від остеопорозу. А ще каву слід обмежити при надмірному виробленню гормонів щитовидної залози і глаукомі, гострих захворюваннях кишківника, шлунка, печінки, серця, нирок, підшлункової залози та нервової системи.
Не варто думати, що безпечною при цих захворюваннях є кава без кофеїну. Експерт зауважила, що повністю кави без кофеїну не буває. Напій все одно буде містити від 1,5% до 2 % кофеїну. Тобто, це буде кава, яка просто втратила приблизно 97 % кофеїну.
— резюмувала лікар-дієтолог.
Раніше ми писали, які продукти допомагають подолати безсоння. Експерт розповів, яку їжу необхідно включити у свій раціон, аби швидко засинати і міцно спати.
Вся інформація медичної тематики та інформація, що стосується здоров׳я, розміщена на сайті Хочу.ua, має виключно інформаційний характер і не є медичними порадами. Будь-які поради медичного характеру, зокрема щодо прийому тих чи інших препаратів, може давати тільки фахівець. Якщо у вас виникли проблеми зі здоров׳ям, зверніться до лікаря.