Склянка березового "болю": дієтолог розвінчує міфи про користь березового соку

Дієти та харчування
Іванна Кульбіда

Іванна Кульбіда

Редакторка стрічки новин

На фото дівчина п'є березовий сік
Фото: dim.novyny

Березовий сік краще замінювати звичайною водою

Кожної весни біля березових дерев помітні великі банки у які люди активно збирають березовий сік. Це шкідливо для дерев, особливо для молодих стовбурів, які можуть всихати спекотним літом, але у гонитві за чудодійним напоєм про це ніхто не думає. Чи дійсно не можна обійтися без цього напою, а можливо користі від нього не так вже і багато, як вважається.

Не існує жодних клінічних досліджень, які доводять, що березовий сік допомагає лікувати хвороби чи ожиріння. Він смачний, прохолодний, добре втамовує спрагу, але не очищує та не лікує, розповідає лікар-дієтолог Оксана Скиталінська.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:
Related video

З чого складається березовий сік

  • Вода -- до 99%;

  • Цукри -- від 0,2 до 1,5 %;

  • Білок і жири -- сліди;

  • Мідь, залізо, фосфор, кремній та інші -- сліди, тобто нуль цілих і трохи десятих або і сотих;

  • Найбільше калію та магнію, але значно менше, ніж у салаті зі свіжої капусти, а фітонцидів значно менше, ніж у маленькому зубчику часнику.

До консервованого соку, який продається у магазинах, то користі у ньому ще менше, адже додається цукор та лимонна кислота.

Для дерев березовий сік - це життєво важливі поживні речовини для росту і розвитку. До того ж люди не обробляють отвори після збору, через які може потрапити інфекція у стовбур.

Якби люди почали частіше пити чисту воду, вживати овочі, ягоди, то оздоровчо-лікувальний ефект був би ще кращим, чим від березового соку
зазначає дієтолог.
ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Раніше ми розповідали про ідеальну формулу харчування від Оксани Скиталінської. ЇЇ поради допомогли багатьом людям налагодити відносини з їжею та зберегти своє здоров'‘я.

Важливо

Вся інформація медичної тематики та інформація, що стосується здоров׳‏я, розміщена на сайті Хочу.ua, має виключно інформаційний характер і не є медичними порадами. Будь-які поради медичного характеру, зокрема щодо прийому тих чи інших препаратів, може давати тільки фахівець. Якщо у вас виникли проблеми зі здоров׳‏ям, зверніться до лікаря.