Тільки не руками: 3 способи витягнути кліща

Здоров'я
Іванна Кульбіда

Іванна Кульбіда

Редакторка стрічки новин

Способи безпечно видалити кліща
Способи видалити кліща. Фото створене ШІ, Хочу!

Дістати кліща можна самотужки

Більшість людей вважає, що отримати укус кліща можна лише навесні чи влітку. Насправді ці комахи активізуються на початку осені і аж до самих морозів. Тому потрібно знати, як можна видалити його самостійно і у яких випадках краще звернутися до лікаря.

Найкраще при укусі звернутися до лікаря, але вміння видалити самостійно з-під шкіри комаху нікому не завадить. Адже найчастіше люди помічають чужорідне тіло після прогулянки пізно ввечері. Як самотужки видалити кліща, розповідає consilium-medical.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:
Related video

Що знадобиться для видалення кліща вдома

  • Латексні рукавички;

  • Дезінфектори;

  • вата;

  • інструмент для видалення комах: пінцет з тонкими кінчиками, викручувач або нитка;

  • мило;

  • вологі серветки.

Як видалити кліща

Пінцет. Потрібно брати пінцет з тонкими кінчиками, щоб не роздавити кліща. Акуратно затисніть кровососа інструментом біля основи шкіри, а тоді повільно тягніть пінцет вгору. Не потрібно сильно крутити чи намагатися вирвати комаху, щоб не розірвати її.

Нитка. Треба зробити вузол з нитки та затягнути його якомога нижче. Далі скручуємо дві нитки разом та легкими рухами потягуємо кліща вгору, похитуючи в різні боки, але не скручуємо, щоб не відірвати голову.

Викручувач. Найнадійніший спосіб видалення. Інструмент притуляємо до тіла так, щоб паразит знаходився між двома зубцями. Ручку викручувача плавно рухаємо навколо своєї осі, до тих пір поки комаха повністю не вилучиться.

Коли звернутися до лікаря

Найкраще іти до дерматолога одразу після укусу. Якщо видалили кліща самостійно, то зверніться до лікаря, якщо виникають такі симптоми:

  • Висип в ураженому місці з'явився протягом 2-х тижнів після укусу. Допомога лікаря знадобиться навіть в тому випадку, якщо плями зникли з часом;

  • Симптоми грипу. Після укусу людина може відчувати слабкість, головний біль, м'язові болі. Ці симптоми зустрічаються при бореліозному менінгіті та енцефаліті;

  • Місце укусу запалилося або почервоніло.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Раніше ми публікували 14 фото та відео найпоширеніших укусів. Завжди треба знати, хто покусав.

Важливо

Вся інформація медичної тематики та інформація, що стосується здоров׳‏я, розміщена на сайті Хочу.ua, має виключно інформаційний характер і не є медичними порадами. Будь-які поради медичного характеру, зокрема щодо прийому тих чи інших препаратів, може давати тільки фахівець. Якщо у вас виникли проблеми зі здоров׳‏ям, зверніться до лікаря.