Обираємо сонцезахисний крем: які бувають види і на чому варто зупинитися влітку
Влітку сонце настільки активне, що вам не обов’язково довго “маринуватися” на сонці, щоб отримати засмагу… або опіки. Аби такого не сталося, потрібно користуватися сонцезахисним кремом. Однак важливо вибрати саме “свій” крем від сонця - той, який буде підходити саме вашому типу шкіри і відповідатиме сезону.
Тож, в чому різниця між SPF 15, SPF 30 та SPF 50 і який із цих варіантів потрібен саме вам, розповідає apteka-ds.com.ua. У цьому матеріалі ви знайдете й інші корисні нюанси щодо використання сонцезахисного крему.
Види крему від сонця і що означає SPF
Сонцезахисні креми, залежно від своєї здатності захистити шкіру від сонячного опромінення ультрафіолетом, що визначається фактором захисту від сонця SPF (Sun protection factor), поділяються на:
SPF 15
Це число означає, що ультрафіолетове опромінення, яке викликає почервоніння та опіки на шкірі, повинно діяти у 15 разів довше звичайного терміну, щоб дійсно завдати вам шкоди. Однак для надійного захисту шкіри поновлювати шар крему потрібно кожні 2 год. Захисні засоби з рівнем захисту SPF 15 утримують до 93% середніх ультрафіолетових променів.
SPF 30
Такий вид сонцезахисного крему утримує вже до 97% середніх ультрафіолетових променів (UVB). Тобто захист буде надійнішим, ніж з SPF 15.
SPF 50
Такі сонцезахисні засоби утримують до 98% середніх ультрафіолетових променів (UVB). Фактично, це максимальний захист вашої шкіри, навіть якщо йдеться про власників першого фототипу (це молочно-білий відтінок шкіри, нерідко з ластовинням; власники такої шкіри швидко червоніють і мають максимальну фоточутливість - вони не засмагають, а просто згоряють на сонці, а на місці опіків часто лишається пігментація).
Який SPF обрати?
Дерматологи рекомендують зупинити свій вибір на сонцезахисних засобах із показником SPF 15-30. Цього має бути цілком достатньо для молодих людей з нормальним типом шкіри (під цим загальним терміном мається на увазі шкіра з рівним, сяючим тоном, яка на дотик водночас пружна і м'яка, без надмірного блиску або ознак сухості). Однак слід пам’ятати, що з віком шкіра людини потребує більшого захисту: після 35 років її структура змінюється і тим, хто вже перетнув цю позначку, захист від сонця треба посилювати.
Засоби з широким спектром захисту від сонця
Більшість кремів від сонця захищають лише від середніх ультрафіолетових хвиль UVB, а довгі ультрафіолетові хвилі UVA при цьому пропускають. А от креми, які захищатимуть від обох видів хвиль (UVA/UVB) називаються “із широким спектром дії”.
Скільки сонцезахисного засобу потрібно наносити?
Згідно з дослідженнями, зазвичай люди наносять у 4 рази менше (!) сонцезахисного засобу, ніж того вимагають норми. У підсумку рівень захисту шкіри суттєво знижується: вважайте, що замість умовних SPF 50 вас захищає всього лиш SPF 12.
Оптимальна кількість крему від сонця: 2 мг засобу на 1 см2 шкіри. Це близько пів чайної ложки для обличчя та шиї або не менш як дві столові ложки для всього тіла. Якщо ви боїтеся, що наносите крем недостатнім шаром, просто оберіть сонцезахисний засіб із вищим SPF-індексом.
Як правильно наносити сонцезахисний крем
Крем від сонця - це останній етап денного догляду за шкірою. Наносити його потрібно після використання сироватки та базового крему. При цьому важливо, аби попередні засоби встигли висохнути і шкіра була суха.
Наносити сонцезахисний крем дерматологи рекомендують приблизно за 15-30 хв до виходу з дому. При цьому не забувайте, що захист від сонця потрібен усім відкритим ділянкам тіла. Тобто мастити кремом варто не лише обличчя, руки та шию, а й вуха, лінію росту волосся та верхню частину стопи + ноги, якщо ви не в штанах чи спідниці або сукні довжини максі.
Важливо: вся інформація медичної тематики та інформація, що стосується здоров'я, розміщена на сайті HOCHU.ua, має виключно інформаційний характер і не є медичними порадами. Будь-які поради медичного характеру, зокрема щодо прийому тих чи інших препаратів, може давати тільки фахівець. Якщо у вас виникли проблеми зі здоров'ям, зверніться до лікаря.
Раніше ми розповідали, які сонцезахисні окуляри краще обрати: з пластиковими чи зі скляними лінзами? Є кілька важливих критеріїв, за якими можна визначити надійність цього важливого аксесуару.