Жирок на животі через стрес: як повернути собі гарну форму і не зробити гірше

Здоров'я
Богдана Карц

Богдана Карц

Головна редакторка

За вікном світить сонечко і багатьом дуже хочеться вдягнути найкращу свою літню сукенку й піти на прогулянку. Однак, якщо вас бентежить животик, який раптово виріс без видимої причини, настрій може миттєво зіпсуватися. Чому у жінок від стресу з’являється животик і як його прибрати, розповідає womansworld .

Чому росте живіт у жінок: причина - стрес 

Стресові ситуації та переживання означають збільшення рівня кортизолу в нашому організмі. Це гормон стресу, який може провокувати збільшення ваги, особливо навколо живота. Жир на животі, викликаний стресом, на щастя, можна прибрати. Існує кілька простих та ефективних трюків, які з цим допоможуть.

Related video
ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Як прибрати жир із живота: 5 порад для жінок

Жирок на животі через стрес: як повернути собі гарну форму і не зробити гірше - фото №1

1. Послухайте аудіокнигу

Якщо відчуваєте, що рівень стресу наростає, увімкніть веселу аудіокнигу - голос оповідача відволіче вас від поганих думок і змусить тіло розслабитись. Дослідження, опубліковане в Proceedings of the National Academy of Sciences, показало, що в організмах дітей, які перебували у відділеннях інтенсивної терапії і слухали вигадану історію протягом 30 хв, підвищився рівень окситоцину, знизився рівень кортизолу і, як наслідок, зменшився біль. Це дійсно гарний спосіб, незалежно від віку, відволіктися та розслабитись, щоб знизити рівень стресу й переживань.

2. Понюхайте розмарин

Дослідження, опубліковане в Psychiatry Research, показало, що вдихання олії розмарину може знизити рівень кортизолу. Порада: просто додайте 3 краплі ефірної олії розмарину на ватний диск і покладіть його в чисту порожню баночку з-під бальзаму для губ. Такий міні-антистрес можна носити з собою у сумочці, насолоджуючись заспокійливим ароматом у будь-який час.

Жирок на животі через стрес: як повернути собі гарну форму і не зробити гірше - фото №2

3. З’їжте щось смачненьке, не кваплячись

Їсти потрібно, не поспішаючи. Так ви зможете і гарно прожувати їжу, і сповна насолодитися її смаком. Крім того, якщо будете їсти повільно, зможете більш точно відстежити той момент, коли організм вже ситий й не з’їдати зайвого.

Згідно з дослідженням, опублікованим у Journal of Obesity, цей метод не тільки робить їжу приємнішою, але й може зменшити стрес і, як наслідок, кількість сантиметрів на вашій талії. Що треба робити: ненадовго зосередьте свою увагу на окремих смаках, наприклад, зосередьтеся на сирі, потім на помідорах, а тоді на хлібі під час смакування піци. До речі, дослідження Університету штату Північна Кароліна виявило, що жінки, які сидять на дієті і смакують їжу саме таким чином, схудли помітніше, ніж ті, хто не практикує такого способу вживати їжу.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

4. Подивіться на живі квіти

Згідно з дослідженням , опублікованим у Physical Therapy, стрес може підвищувати рівень кортизолу на кілька годин. Щоб втихомирити гормон, кілька хвилин порозглядайте красиві квіти за вікном, у своєму саду чи в парку. Це допоможе трохи розслабитись і видихнути.

5. Особливі обійми

Дослідження в International Journal of Neuroscience показують, що заспокійливий, розслабляючий дотик може знизити рівень гормону стресу, одночасно збільшуючи присутність у крові серотоніну й дофаміну, що сприяють покращенню самопочуття. Що вам потрібно зробити: покладіть праву руку на серце, а ліву на живіт; обережно натисніть. У дослідженні, опублікованому в Comprehensive Psychoneuroendocrinology, стверджується, що цей простий трюк допомагає замкнути цикл тривоги, знижуючи рівень кортизолу так само ефективно, як і обійми коханої людини.

Важливо: вся інформація медичної тематики та інформація, що стосується здоров'я, розміщена на сайті Хочу.ua, має виключно інформаційний характер і не є медичними порадами. Будь-які поради медичного характеру, зокрема щодо прийому тих чи інших препаратів, може давати тільки фахівець. Якщо у вас виникли проблеми зі здоров'ям, зверніться до лікаря.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Раніше ми розповідали, що відбувається з нашим організмом під час швидкого та повільного сну і в чому між ними різниця. А ще - ділилися порадами, як покращити якість сну без особливих зусиль.