Мов спляча красуня: чому через спеку підвищується сонливість
Спочатку ми дуже чекаємо літа, а коли воно нарешті приходить, відчуваємо втому й постійно хочемо спати. Чому так відбувається і як зарадити організму у цій ситуації - розповідаємо далі у цій статті на HOCHU.UA.
Виявляється, втома та сонливість у спекотні дні - звичайне явище. Це пов'язано з тим, що у спеку тіло працює у прискореному режимі, щоб зберегти прохолоду та підтримувати безпечну внутрішню температуру. Окрім природної системи охолодження є й інші способи впливу тепла на ваше тіло, через які ви можете почуватися втомленими та постійно хотіти спати. Про це пише Sleep Advisor.
► Зневоднення. Виникає, коли ваше тіло втрачає більше рідини, ніж отримує. Одним із його наслідків є втома. Також зневоднення може стати причиною теплового удару та проблем з сечовидільною системою. Найнебезпечніше воно для дітей та літніх людей.
► Низький тиск. Якщо ви відчуваєте втому, це може бути симптомом низького кров'яного тиску. Гіпотонія підвищує ризик запаморочення, непритомності та падінь, що особливо небезпечно для літніх людей.
► Сонячний опік. Коли у вас розвивається сильний сонячний опік, це посилює наслідки зневоднення та навіть може спричинити шок. У цьому стані ви можете відчувати низький кров'яний тиск та сильну слабкість.
► Тепловий удар. Іноді наше тіло все ж не справляється з високою температурою, тому воно перегрівається. Цей стан є найсерйознішим з інших, пов’язаних зі спекою, і може бути небезпечним для життя.
Як допомогти організму впоратися з високою температурою:
-
Пийте багато води, щоб приборкати зневоднення та його наслідки. Навіть якщо ви не відчуваєте спраги, якщо ви пітнієте, вам потрібно заповнити втрату рідини.
-
Обмежуйте перебування на сонці у пік тепла - із 12:00 до 16:00. У цей час залишайтесь в приміщенні або перебувайте у тіні.
-
Користуйтеся сонцезахисним кремом, щоб захистити шкіру від шкідливого впливу сонця й додаткового зневоднення. Не зайвими будуть головні убори та сонцезахисні окуляри.
-
Носіть натуральний одяг світлих відтінків. Тому як синтетичні матеріали не дають тілу “дихати” й зберігають тепло.
-
Тренуйтеся, коли прохолодно, наприклад раннього ранку або ввечері. Непоганим рішенням буде відвідати басейн, що заодно допоможе освіжитися в спеку.
Важливо: вся інформація медичної тематики та інформація, що стосується здоров'я, розміщена на сайті HOCHU.ua, має винятково інформаційний характер і не є медичними порадами. Будь-які поради медичного характеру, зокрема щодо приймання тих чи інших препаратів, може давати лише фахівець. Якщо у вас виникли проблеми зі здоров'ям, зверніться до лікаря.
Також раніше ми ділилися лайфхаками, які врятують вас у спеку, якщо вдома немає кондиціонера. Всі вони дієві та досить бюджетні, а деякі - взагалі безплатні.
Фото: freepik.com