Правила гігієни під час менструації, про які навіть не чули багато жінок

Здоров'я
Анна Мисюк

Анна Мисюк

Заступниця головного редактора

Менструація — природний процес, при якому у жінки виникають вагінальні виділення, включаючи слиз та невелику кількість крові. Недолік базових знань про гігієну під час менструації може спричинити стрес та сором, що може вплинути на психічне здоров'я, а також збільшити ризик небажаної вагітності та інфекцій статевих органів.

У Центрі громадського здоров'я Міністерства охорони здоров'я України нагадали про важливі аспекти, які варто знати про менструацію, а також поділилися правилами гігієни, яких жінкам варто дотримуватись під час місячних. Беріть на замітку!

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:
Related video

Менструальний цикл та його спостереження

Зазвичай менструація починається у віці 11-15 років і продовжується до 40-50 років. У більшості випадків у жінок менструація повторюється кожні 28 днів, але інтервал циклу може змінюватись від 21 до 40 днів. Тривалість менструації може становити від 3 до 8 днів, але це 5 днів. Під час менструації жінка втрачає близько 30-40 мл крові, а найбільш рясні виділення спостерігаються у перші 2 дні.

Важливо стежити за регулярністю менструального циклу, щоб помітити будь-які зміни, такі як тривалість циклу чи характер виділень. Це не завжди свідчить про проблеми, але важливо проконсультуватися з лікарем за будь-яких підозр.

Менструальна гігієна

Дотримання правил гігієни під час менструації є важливим для кожної жінки. Ось основні аспекти, про які має знати кожна:

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:
  • Засоби гігієни, такі як прокладки або тампони та інші, слід змінювати кожні 3-4 години, навіть якщо вони повністю не заповнені.

  • Важливо ретельно мити руки перед зміною засобу гігієни та після цього.

  • Приймайте водні процедури 2-3 рази на день і регулярно змінюйте рушник.

Фізична активність та харчування під час менструації

Менструація не має бути приводом для припинення фізичної активності. Помірні вправи, йога та ходьба допоможуть покращити самопочуття та знизити болючі відчуття. Однак, якщо у вас сильний біль або лікар не рекомендує фізичну активність, слід тимчасово відмовитися від спорту.

Харчування також відіграє важливу роль під час менструації. Залізо, втрачене через кровотечу, можна заповнити, вживаючи продукти, багаті на залізо. Крім того, слід включати в раціон продукти з калієм та магнієм, щоб підтримувати здоровий сон та знижувати стрес. У раціоні мають бути червоне м'ясо, сочевиця, крупи, бобові, горіхи, риба, фрукти, зелені овочі та достатня кількість води.

Важливо: вся інформація медичної тематики та інформація щодо здоров'я, розміщена на сайті Хочу.ua, носить виключно інформаційний характер і не є медичними порадами. Будь-які поради медичного характеру, зокрема щодо прийому тих чи інших препаратів, може давати лише фахівець. Якщо у вас виникли проблеми зі здоров'ям, зверніться до лікаря.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Також дізнайтеся, чи є різниця, о котрій годині  лягати спати. Вчений Олександр Коляда розповів, у які міфи про здоровий сон ми віримо дарма.

Головне фото: freepik.com