Здоровий сон, рух та цілі: вчені назвали 5 звичок, які допоможуть вам дожити до 100 років
Як дожити до 100 років? У нашому матеріалі ви знайдете 5 корисних звичок довгожителів, які вчені радять запровадити у своє життя.
Довголіття — це результат взаємодії наших генів та способу життя. Так стверджує експерт з довголіття Ден Бюттнер. Він виявив п'ять куточків планети, де люди ведуть найдовше і здорове життя. Ці місця стали відомі як "блакитні зони", а аналіз способу життя їх мешканців дозволив виділити ряд звичок, які сприяють довголіттю.
За словами Бюттнера, лише близько 20% тривалості життя визначається нашою генетичною спадковістю, тоді як решта 80% залежить від інших факторів. Дослідження "блакитних зон" показали, що жителі цих регіонів дивовижним чином живуть додаткові 10 років, не страждаючи від хвороб, і при цьому вони насолоджуються життям.
1. Здорова їжа
У п'яти "блакитних зонах" у середньому 90-98% раціону становлять цілісні продукти рослинного походження. Основна увага приділяється цільнозерновим продуктам, зелені, картоплі, квасолі та горіхам. М'ясо вживається рідко — приблизно п'ять разів на місяць. Рибу їдять тричі на тиждень, а молочні продукти або у невеликих кількостях, або вони загалі відсутні у раціоні. Важливо також вживати достатню кількість води, чашку бобів на день та різноманітні напої, такі як трав'яний, зелений та чорний чай, кава, а також трохи вина.
2. Повноцінний сон
Забезпечте собі вісім годин щоденного сну. Сон відіграє важливу роль у довголітті. Ось кілька порад, які вам допоможуть його покращити:
-
Знизьте температуру у спальні.
-
Використовуйте темні штори для затемнення кімнати.
-
Позбавтеся електроніки в спальні.
3. Знайдіть свою життєву мету
Люди, які мають чітко сформульовану мету, живуть довше, ніж ті, хто її не має. Якщо ви ще не знаєте, яка ваша мета, почніть із запису цінностей, інтересів та улюблених занять. Зверніть увагу на загальні тенденції та постарайтеся знайти спосіб, як їх можна втілити у життя.
4. Рухайтеся впродовж дня
Фізична активність також відіграє важливу роль у довголітті. Люди у "блакитних зонах" рухаються кожні 20 хвилин, навіть не займаючись спортом. Прогулянки, робота в саду та просто активне проведення часу сприяють збереженню фізичної активності та запобіганню падінням.
5. Більше спілкуйтеся з друзями, які мають здорові звички
Ваше коло спілкування може вплинути на звички та здоров'я. Тому обирайте друзів, які поділяють здоровий спосіб життя. Ці люди будуть мотивувати вас до більш здорових рішень.
Важливо: вся інформація медичної тематики та інформація, що стосується здоров'я, розміщена на сайті Хочу.ua, має виключно інформаційний характер і не є медичними порадами. Будь-які поради медичного характеру, зокрема щодо прийому тих чи інших препаратів, може давати тільки фахівець. Якщо у вас виникли проблеми зі здоров'ям, зверніться до лікаря.
Також дізнайтеся, яким має бути здоровий сон і як його отримати. Не пропустіть 5 експертних порад, які допоможуть вам висипатись.