Чи можуть лампи для нігтів спричинити рак шкіри? Експерти розповіли про те, наскільки шкідливий гелевий манікюр

Здоров'я
Анна Мисюк

Анна Мисюк

Заступниця головного редактора

Нещодавно ми обговорювали питання, чи правда, що алкоголь негативно впливає на менструальний цикл. А в цьому матеріалі порушимо тему про те, чи може гелевий манікюр і лампи для сушіння нігтів викликати рак шкіри. Детальніше читайте на HOCHU.ua!

Мабуть, кожну дівчину, яка робить гелевий манікюр, хоч раз у житті непокоїло питання, чи це небезпечно. Слід сказати, що думки про це розходяться навіть у вчених. У 2023 році в науковому журналі Nature була опублікована стаття , в якій йшлося, що ультрафіолетові (УФ) лампи, що використовуються для сушіння лаку, можуть підвищити ризик розвитку раку шкіри. Згідно з цим дослідженням, УФ-випромінювання від цих ламп може пошкодити ДНК клітин, що потенційно збільшує небезпеку ракових захворювань шкіри. Однак багато дерматологів заявили, що поки даних недостатньо, щоб однозначно назвати гель-лак небезпечним для здоров'я.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:
Related video

Дерматолог  Кріс Адіган  дала коментар виданню New York Times , в якому заявила, що експерименти проводилися на клітинах людей та мишей у лабораторних умовах. Ці клітини більш уразливі до УФ-випромінювання, ніж звичайна шкіра людини. Тому наявні дослідження не підтверджують, що регулярне використання ламп для гель-лаку збільшує ризик розвитку раку шкіри у людей.

Проте вчені все ж таки сходяться на думці, що лампи для сушіння манікюру несуть небезпеку нашому здоров'ю. Багато дерматологів рекомендують одягати рукавички без пальців під час сушіння нігтів, тому що навіть сонцезахисні креми не здатні блокувати УФ-випромінювання від ламп.

Важливо стежити й за гігієною та безпекою в салонах. Рекомендується вибирати заклади, де серйозно ставляться до дезінфекції та стерилізації обладнання. А ще краще використовувати власні інструменти. Також дерматологи не рекомендують обрізати кутикулу, оскільки вона служить важливим бар'єром проти інфекцій, а також уникати інтенсивного полірування нігтів і нанесення товстих шарів лаку, оскільки це може послабити нігті.

Важливо: вся інформація медичної тематики та інформація щодо здоров'я, розміщена на сайті Хочу.ua, носить виключно інформаційний характер і не є медичними порадами. Будь-які поради медичного характеру, зокрема щодо прийому тих чи інших препаратів, може давати лише фахівець. Якщо у вас виникли проблеми зі здоров'ям, зверніться до лікаря.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Також дізнайтеся, чи є різниця, о котрій годині лягати спати . Вчений Олександр Коляда розповів, у які міфи про здоровий сон ми віримо дарма.

Головне фото: freepik.com