Як розрахувати свій найбільш фертильний період, щоб планово завагітніти

Здоров'я
Софія Мельник

Софія Мельник

Редакторка стрічки новин

Завагітніти найлегше у фертильний період, який настає у момент овуляції. Як розрахувати ідеальний час для планування дитини та за якими ознаками та симптомами можна визначити овуляцію? Відповідь – у нашому матеріалі.

Овуляція: що це таке і як розрахувати свій найбільш фертильний період

Овуляція - це процес, при якому жіночий організм виділяє одну або кілька яйцеклітин із яєчників. Якщо яйцеклітина запліднена та успішно імплантована – настає вагітність. Якщо пропустити вікно овуляції, вагітність не настане, пояснює healthywomen.org.

Related video
ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

У жінок можуть бути різні ознаки овуляції, а в деяких може взагалі не мати жодних симптомів. Час овуляції також варіюється. І якщо в одних жінок овуляція настає щомісяця в різні дні, в інших вона може відбуватися в той самий день місячного циклу, як по годинах.

Овуляція зазвичай відбувається за два тижні до першого дня кожної менструації плюс-мінус пару днів. У цей час ви можете відчувати біль у ділянці тазу, який може змінюватись від відчуття дискомфорту або від легких нападів болю до сильного болю, що імітує апендицит. Зазвичай біль триває короткий період часу, від кількох хвилин до години. Часто вона відчувається у нижній частині живота чи тазу, посередині чи з одного боку. Якщо біль сильний, він може супроводжуватися легкою нудотою,

зазначають фахівці Гарвардської медичної школи.

Це відбувається тільки в тому випадку, якщо менструальний цикл завжди триває 28 днів. А так не у всіх жінок, адже середній цикл менструації становить від 28 до 32 днів.

Как рассчитать свой наиболее фертильный период, чтобы планово забеременеть - фото №1

Найбільш фертильний період триває приблизно тиждень - приблизно за п'ять днів до овуляції, в день овуляції та наступного дня після.

Після виходу яйцеклітина живе близько 12-24 години. Однак сперматозоїди можуть жити в репродуктивному тракті від трьох до п'яти днів. Таким чином, можна зачати дитину протягом п'яти днів до овуляції, в день овуляції та наступного дня, цей період також відомий як вікно фертильності. Важливо пам'ятати, що ви також можете завагітніти поза фертильним періодом. Такі фактори, як нерегулярні менструації, час овуляції, що змінюється від місяця до місяця, а також здатність сперми жити до п'яти днів можуть вплинути на позитивний результат тесту на вагітність,

зазначає Стейсі Поллак , докторка медичних наук.

При цьому не існує надійного методу визначення моменту овуляції, але є деякі ознаки. Незалежно від того, чи є у жінки кілька або лише одна або дві ознаки овуляції, можна використовувати ці індикатори, щоб оцінити, коли овуляція буде найбільш вірогідною. Тоді можна буде точніше розрахувати час для зачаття дитини і швидше завагітніти.

Как рассчитать свой наиболее фертильный период, чтобы планово забеременеть - фото №2

Чутливість чи болючість грудей чи сосків

Через приплив гормонів, що надходять у жіночий організм прямо перед і після овуляції, груди або соски можуть стати більш чутливими.

Загострений нюх, смак чи зір

Для деяких жінок загострення почуттів може бути ознакою овуляції. Наприклад, у другій половині циклу може бути чутливіший нюх.

Зміни на графіку базальної температури тіла (БТТ)

БТТ – це температура, коли людина повністю відпочиває. Під час овуляції температура може бути на півградуса вищою. Тому можна спробувати відстежувати БТТ протягом кількох місяців, а потім графік допоможе визначити, коли відбудеться овуляція.

Как рассчитать свой наиболее фертильный период, чтобы планово забеременеть - фото №3

Зміна положення та твердості шийки матки

Шийка матки зазнає багатьох змін під час овуляції, щоб підготуватися до процесу запліднення. У цей період шийка матки стає більш м'якою, відкритою та високою, щоб дозволити сперматозоїдам пройти до яйцеклітини.

Зміна цервікального слизу

Протягом усього циклу кількість та якість цервікального слизу змінюється. Естроген стимулює вироблення цервікального слизу і перед овуляцією його рівень підвищується, а шийка матки виділяє більше слизу.

Якщо цервікальний слиз виглядає як еластичний прозорий яєчний білок і його побільшало — жінка близька до овуляції або вже перебуває в цьому стані.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Легкі кров'янисті виділення

Поява кров'янистих чи коричневих виділень під час овуляції є нормальним та частим явищем. Цей симптом виникає, коли фолікул поряд з яйцеклітиною, що розвивається, дозріває, росте, а потім розривається, викликаючи невелику кровотечу. З віком кров змінює колір із червоною на темно-коричневу.

Важливо: вся інформація медичної тематики, розміщена на сайті HOCHU.ua, має виключно інформаційний характер і не є медичними порадами. Будь-які поради медичного характеру, зокрема щодо приймання тих чи інших препаратів, може давати лише фахівець. Якщо у вас проблеми зі здоров'ям, зверніться до лікаря.

Раніше ми пояснювали, чи мають право українки обирати лікаря на пологи . Вибрати клініку, в якій народиться дитина, можна, а от із лікарем все складніше.