Закреп: лікарі розповідають, як вирішити проблему з походом до туалету

Здоров'я
Софія Мельник

Софія Мельник

Редакторка стрічки новин

Важливо пам'ятати, що немає стандартної частоти здорового стільця. Деякі люди ходять по-великому щодня, а інші – раз на пару днів. І те, й інше нормально, і поки людина почувається добре, турбуватися нема про що. Але що робити, якщо раптово стало важко справити потребу? Ми знаємо відповідь.

Як боротися із запором домашніми методами: поради лікарів

Лікар-гастроентеролог Ашкан Фархаді у боротьбі із запорами радить змінити спосіб життя. Для цього варто дотримуватись порад, якими медики поділилися з prevention.com.

Related video
ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:
Закреп: лікарі розповідають, як вирішити проблему з походом до туалету - фото №1

1. Збільшіть споживання рідини

Якщо ви просто не любите пити, намагайтеся отримувати достатню кількість води через інші рідини, наприклад бульйони або продукти, багаті на воду, наприклад кавун. І відмовтеся від солодких напоїв, оскільки вони можуть погіршити проблему.

Вода дійсно важлива для полегшення запорів,

— каже гастроентеролог Рудольф Бедфорд.

2. Їжте більше продуктів, багатих на клітковину

Харчова клітковина - це тип вуглеводів, який уповільнює травлення, збільшуючи обсяг раціону, що допомагає людині відчути ситим, а також допомагає прискорити процес дефекації.

Закреп: лікарі розповідають, як вирішити проблему з походом до туалету - фото №2

3. Насолоджуйтеся чашкою кави

За словами доктора Бедфорда, кофеїн посилює скорочення м'язів кишківника. Однак занадто багато кави може викликати зневоднення, тому доктор Бедфорд рекомендує пити воду разом із кавою для досягнення максимального ефекту. Не любите каву? Міцний чай може мати аналогічний ефект.

4. Рухайтесь

Фізичні вправи важливі для підтримки здоров'я в цілому, але вони також можуть стимулювати приплив крові до м'язів кишківника, змушуючи їх сильніше скорочуватися та виштовхувати фекалії, каже доктор Бедфорд.

Рух та фізичні вправи завжди допомагають боротися із запорами,

— наголошує він.

5. Вживайте багато корисних жирів

Продукти, що містять корисні ненасичені жири, такі як авокадо, горіхове масло, оливки та жирна риба, можуть допомогти прискорити роботу шлунково-кишкового тракту.

Ці жири змащують слизову оболонку кишківника, завдяки чому стілець проходить набагато легше,

– каже доктор Бедфорд.

6. Пийте теплу воду

Вода в цілому має вирішальне значення для полегшення запору, але тепла вода може бути гарною тактикою. Вона стимулює внутрішню оболонку кишківника.

7. Спробуйте масаж промежини

Промежина - це область між анусом і піхвою. Дослідження, опубліковане у Журналі загальної внутрішньої медицини, показало, що точки тиску у цій галузі добре реагують на масаж, що призводить до полегшення запорів.

Важливо: вся інформація медичної тематики, розміщена на сайті HOCHU.ua, має виключно інформаційний характер і не є медичними порадами. Будь-які поради медичного характеру, зокрема щодо приймання тих чи інших препаратів, може давати лише фахівець. Якщо у вас проблеми зі здоров'ям, зверніться до лікаря.

Раніше ми розповідали, як розрахувати свій найбільш фертильний період, щоб планово завагітніти. Для цього важливо знати ознаки та симптоми овуляції.