Не тільки затримка: як розпізнати вагітність на ранніх строках
Симптоми вагітності різні для кожної жінки, і вони можуть навіть відрізнятися від однієї вагітності до іншої. Та й починаються вони у різний час: деякі жінки відчувають ранні ознаки вагітності протягом тижня чи двох після настання вагітності, тоді як інші можуть місяцями не мати симптомів вагітності. Єдиний спосіб точно дізнатися, що ви вагітні, це пройти тест на вагітність. Але, звичайно, хочеться знати й інші способи. Про них ми розповімо в нашому матеріалі.
Як розпізнати вагітність: відповідають медики
Хоча вагітність у всіх проходить по-різному, існують деякі ознаки та симптоми вагітності, які трапляються дуже рано. Ймовірно, вони спричинені сплеском гормону вагітності хоріонічного гонадотропіну людини (ХГЛ), а також підвищенням рівня естрогену та прогестерону, пояснює babycenter.com.
— наголошує акушер-гінеколог Лаян Альрахмані.
Симптоми ранньої вагітності можуть бути непомітними. Жінка може помітити, що груди відчуваються по-іншому, або їй хочеться частіше ходити в вбиральню. Також можуть з'явитися втома та нудота. Але це ще всі перші ознаки вагітності.
Пропущена менструація
Якщо у жінки регулярний цикл, то затримка менструації може бути першою та найбільш очевидною ознакою вагітності. Але при нерегулярному циклі першими ознаками можливої вагітності можуть стати інші симптоми. Деякі жінки відчувають ранні симптоми вагітності ще до пропуску менструації.
Часте сечовипускання
Незабаром після того, як жінка завагітніла, гормональні зміни викликають ланцюжок подій, які підвищують швидкість кровотоку через нирки. Через це сечовий міхур наповнюється швидше, тому й хочеться частіше ходити до туалету.
Часте сечовипускання триватиме або посилюватиметься в міру розвитку вагітності. Під час вагітності об'єм крові різко збільшується, що призводить до того, що зайва рідина переробляється та потрапляє до сечового міхура.
Втома
Ніхто точно не знає, що викликає втому на ранніх термінах вагітності, але можливо, що в цьому винен рівень прогестерону, що швидко зростає. Звичайно, ранкове нездужання та необхідність постійно писати ночами також можуть посилити втому.
У другому триместрі втома зміниться енергійністю, а на пізніх термінах вагітності знову повернеться.
Чутливість грудей
Одним з поширених симптомів ранньої вагітності є чутливі набряклі груди, викликані підвищенням рівня гормонів. Болючість та набряк можуть відчуватися як перебільшена версія відчуттів у грудях перед менструацією. Дискомфорт має значно зменшитися після першого триместру, оскільки жіноче тіло пристосовується до гормональних змін.
Нудота та блювання
Ранкове нездужання може розпочатися вже за два тижні після зачаття, тому це може бути перший симптом вагітності, який помітить жінка.
Нудота при вагітності може супроводжуватися розладом шлунка, відразою до їжі, загостренням нюху, металевим присмаком у роті та надлишком слини.
Імплантаційна кровотеча або кров'яні виділення
Приблизно у кожної четвертої жінки спостерігаються кров'яні виділення чи легкі кровотечі у першому триместрі.
Світлі кров'янисті виділення приблизно під час менструації можуть бути імплантаційною кровотечею. Воно може бути викликане тим, що запліднена яйцеклітина осідає у слизовій оболонці матки.
Виділення, що мажуть, або легкі кровотечі в першому триместрі часто не викликають занепокоєння, але іноді це ознака викидня або позаматкової вагітності. Якщо сильна кровотеча, супроводжується болем або запамороченням, необхідно зв'язатися з лікарем.
Спазми
Як і кров'янисті виділення або кровотеча, спазми є симптомом, що збиває з пантелику на ранніх термінах вагітності, тому що вони можуть викликати у жінки відчуття, ніби у неї почалися менструації. Але насправді можуть виникнути спазми, що виникають, коли запліднена яйцеклітина імплантується в матку.
Запор
Запор може бути раннім симптомом вагітності. Він спричинений збільшенням рівня прогестерону, який розслаблює гладкі м'язи всього тіла, включаючи травний тракт. Це означає, що їжа проходить через кишківник повільніше.
Перепади настрою
Під час вагітності часто трапляються перепади настрою, частково через гормональні зміни, що впливають на нейротрансмітери (хімічні посланці у мозку). Кожна жінка по-різному реагує на ці зміни. Деякі майбутні мами відчувають підвищені емоції, як хороші, так і погані, тоді як інші почуваються більш пригніченими чи тривожними.
Здуття живота
Гормональні зміни на ранніх термінах вагітності можуть викликати почуття здуття живота, подібне до відчуття, яке відчувають деякі жінки перед менструацією.
Важливо: вся інформація медичної тематики, розміщена на сайті HOCHU.ua, має виключно інформаційний характер і не є медичними порадами. Будь-які поради медичного характеру, зокрема щодо приймання тих чи інших препаратів, може давати лише фахівець. Якщо у вас проблеми зі здоров'ям, зверніться до лікаря.
Раніше ми писали про те, чому на піхві з'являються висипи. Звичайно, вони можуть злякати, але найчастіше причина зовсім не в проблемах зі здоров'ям.