Лоскоче в горлі: чим загрожує та як позбутися цього неприємного відчуття

Здоров'я
1 054
Анна Мисюк

Анна Мисюк

Заступниця головного редактора

В холодну пору року багато людей стикаються з неприємним відчуттям, коли лоскоче горло. Звідки береться це неприємне відчуття та як його позбутися? Розповідаємо в нашому матеріалі!

Дрібні роздратування у горлі, які викликають бажання відкашлятися, можуть виникати з різних причин. Лікар-отоларинголог Антоніна Фещенко розповідає , що це не завжди пов'язано з грипом та іншими хворобами.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:
Related video

Окрім респіраторних інфекцій та інших захворювань, такі відчуття можуть бути результатом механічних та хімічних пошкоджень (наприклад, від гострої їжі, спецій, алкоголю), а також захворювань печінки та шлунка (гастрит, виразка). Наприклад, при рефлюксній хворобі кислота може потрапити в стравохід та горло, подразнюючи їх стінки.

Подібні симптоми також можуть бути наслідком надмірного навантаження на голосовий апарат, особливо у вчителів, екскурсоводів, дикторів, співаків без належної підготовки у використанні голосу. Ці ж симптоми можуть виникати при алергічних реакціях, остеохондрозі шийного відділу хребта, а також при розладах нервової системи (невроз горлянки).

Як позбутися лоскотання в горлі?

Для подолання цього неприємного відчуття слід визначити його причину. Часто це вимагає консультації лікарів різних спеціалізацій, таких як отоларинголог, ендокринолог, невропатолог, алерголог, ортопед. Зазвичай інші симптоми також допомагають визначити причину.

Наприклад, при респіраторних інфекціях може збільшуватися температура тіла та розвиватися запалення горла (ангіна, загострення хронічного тонзиліту тощо), а при неврозі може спостерігатися порушення чутливості, відчуття поколювання, оніміння та біль у горлі, які можуть впливати на язик або вухо, а також призводити до змін у м'язовій функції, такі як утруднене ковтання та дихання. Аналогічні симптоми можуть також бути пов'язані з пухлинами мозку, сифілісом та розладами центральної нервової системи.

Залежно від встановленого діагнозу може призначатися відповідне лікування. Серед симптоматичних методів лікування можна виділити інгаляції з евкаліптом та ромашкою, полоскання горла, змащування обліпиховою чи абрикосовою олією, використання розчину йоду в гліцерині (люголь). Також може бути корисним полоскання горла розведеним ротоканом або хлоргексидином (одна чайна ложка на пів склянки теплої води) 3-6 разів на добу, а також аерозольні обприскування горла за допомогою спреїв.

Важливо: вся інформація медичної тематики, розміщена на сайті HOCHU.ua, має виключно інформаційний характер і не є медичними порадами. Будь-які поради медичного характеру, зокрема прийому тих чи інших препаратів, може давати лише фахівець. Якщо у вас проблеми зі здоров'ям, зверніться до лікаря.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

А якщо ви раптом відчули, що постійно мерзнете, то вам варто знати про  7 причин , через які наш організм постійно відчуває холод. Читайте та беріть до уваги!