Вакуумний аборт: простими словами пояснюємо, як відбувається процедура

Здоров'я
Софія Мельник

Софія Мельник

Редакторка стрічки новин

Вакуумний аборт або вакуумна аспірація - процедура переривання вагітності за допомогою апарату, яку виробляють через 5-12 тижнів після останньої менструації. У нашому матеріалі ми розповімо про те, як робиться вакуумний аборт, скільки часу триває і які особливості має.

Що таке вакуумний аборт: процедура, реабілітація та наслідки

Вакуумний аборт – процедура переривання вагітності, яка проходить під наглядом медиків. Скільки триває вакуумний аборт? Процедура досить швидка та займає від 5 до 15 хвилин, пише verywellhealth.com .

Related video
ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

У цього способу переривання вагітності є й інші назви:

  • машинна вакуумна аспірація,

  • ранній аборт,

  • аспіраційний аборт,

  • вакуумна аспірація.

Як проводиться вакуумний аборт?

Перед процедурою лікар вводить у шийку матки осмотичний (цервікальний) розширювач. Це відбувається або за день або за кілька годин до процедури.

Вакуумна аспірація найчастіше виконується у поєднанні з місцевим анестетиком і пероральними знеболюючими або місцевим анестетиком разом із внутрішньовенною седацією, або так званою свідомою седацією,

пояснює CNN доктор Деніел Гроссман, професор акушерства, гінекології та репродуктивних наук.

Під час процедури лікар вставляє дзеркало у піхву, обробляє шийку матки антисептиком та знеболює місцевим анестетиком. Потім за допомогою інструменту фіксується матка та розширюється шийка. Ця маніпуляція є важливою для того, щоб знизити ризик пошкодження.

Потім у шийку матки вводиться порожниста трубка (канюля). Канюля приєднана до спеціального насосу.

Коли насос вмикається, він створює м'який вакуум, який висмоктує тканини з матки. У цей час жінка може відчувати легкі чи помірні спазми, оскільки матка скорочується при видаленні тканини. Існує певний дискомфорт, але спазми мають зменшитися після вилучення канюлі.

Після процедури видалену тканину можна оглянути, щоб переконатися, що її видалено повністю і що аборт завершено.

Вакуумний аборт: реабілітація

Зазвичай вже наступного дня після процедури жінка почувається нормально. Але від статевого життя або використання тампонів потрібно буде відмовитись як мінімум на тиждень.

Вакуумний аборт: наслідки

Після процедури у жінки, швидше за все, буде кровотеча, хоча після процедури аспірації кровотеча зазвичай менше, ніж при використанні таблетки для переривання вагітності. Також протягом перших двох тижнів можуть з'являтися виділення, що мажуть.

Жінка може відчувати судоми, які можуть виникнути через кілька годин або кілька днів після процедури, оскільки матка повертається до нормального розміру. У цьому випадку лікар може запропонувати знеболювальні.

Процедура аспірації ефективна приблизно 98-99%. Тим не менш, у поодиноких випадках вакуумний аборт може не перервати вагітність. Це найчастіше відбувається при процедурах, виконаних до 6 тижнів.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Якщо вся тканина не була успішно видалена під час аборту, може знадобитися процедура дилатації та вишкрібання.

Також є ризики ускладнень, від травми матки або шийки матки до інфекцій.

Важливо: вся інформація медичної тематики, розміщена на сайті HOCHU.ua, має виключно інформаційний характер і не є медичними порадами. Будь-які поради медичного характеру, зокрема щодо приймання тих чи інших препаратів, може давати лише фахівець. Якщо у вас проблеми зі здоров'ям, зверніться до лікаря.

Раніше ми розповідали, чому на піхві з'являються висипання . Причина, найчастіше не така страшна, як перша зустріч із прищиком на інтимному місці.