26 листопада — День боротьби з ожирінням. Як запобігти цій хворобі? Поради лікаря

Здоров'я
Анна Мисюк

Анна Мисюк

Заступниця головного редактора

Все більше людей у світі приділяють увагу своєму здоров'ю, однак швидкі перекуси, прагнення до солодкого та нестача часу на готування домашньої їжі можуть викликати не лише проблеми зі шлунком, а й призвести до ожиріння. Сьогодні, 26 листопада, відзначають Міжнародний день боротьбі з ожирінням, тож пропонуємо вас дізнатися більше про цю хворобу та про те, як їй запобігти.

Кожен рік 26 листопада відзначається Міжнародний день боротьби з ожирінням. Мета цього свята — допомогти людям зрозуміти причини ожиріння, відобразити наслідки цієї хвороби та вивчити методи профілактики.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:
Related video

У минулому накопичення жиру було еволюційною перевагою, дозволяючи людині виживати в умовах голоду. Але в наші дні проблема ожиріння стала епідемією, яка становить соціальну загрозу для життя людей незалежно від соціального статусу, віку та статі. Як запобігти ожирінню? Лікар Ясмін С. Алі  поділилася порадами на порталі verywellhealth , які варто взяти до уваги.

1. Їжте п'ять разів на день. Ваше харчування має бути збалансованим та поживним, аби не відчувати голод. Також слідкуйте за тим, щоб в раціоні було багато овочів та фруктів. Вміст клітковини в них, зокрема, допомагає вам відчувати ситість із меншою кількістю калорій та допомагає знизити вагу.

2. Уникайте оброблених харчових продуктів. Така їжа містить порожні калорії, які не дають нічого корисного, а лиш сприяють надмірній вазі.

3. Обмежте споживання цукру. Жінкам не варто споживати не більше 6 чайних ложок цурку на день, а чоловікам — не більше 9. Основні джерела цукру, яких слід уникати — це солодкі напої, десерти, випічка, цукерки та певні фрукти.

4. Пийте більше води.  Виключіть зі свого раціону всі напої з цукром, а своїм улюбленим напоєм зробіть звичайну воду. Солодкі та газовані напої містять величезну кількість доданого цукру та становлять потенційну небезпеку для серцево-судинної системи.

5. Займайтеся спортом. Вам зовсім не варто ставати професійним спортсменом. Достатньо бути додати у свій день зарядку, більше ходити та вести активний спосіб життя.

6. Відпочивайте.  Хронічний стрес підвищує рівень гормону стресу кортизолу і призводить до збільшення ваги.

7. Не забувайте про сон. Нестача сну негативно впливає на наше самопочуття та провокує проблеми зі здоров'ям. Тож якщо ви цікавитесь профілактикою ожиріння, врегулюйте свій режим сну.

Важливо: вся інформація медичної тематики та інформація, що стосується здоров'я, розміщена на сайті Хочу.ua, має виключно інформаційний характер і не є медичними порадами. Будь-які поради медичного характеру, зокрема щодо прийому тих чи інших препаратів, може давати тільки фахівець. Якщо у вас виникли проблеми зі здоров'ям, зверніться до лікаря.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Також раніше ми писали про те, як боротися з постійним відчуттям голоду . Вчені знайшли метод, який дозволяє худнути та добре почуватися.