Чи безпечні бездротові навушники: пояснення лікаря

Здоров'я
Іванна Кульбіда

Іванна Кульбіда

Редакторка стрічки новин

У сучасному світі важливо завжди бути на зв'язку. Бездротові навушники полегшують прослуховування музики, спілкування телефоном шляхом зручності та комфорту. Але іноді після користування ними люди відчувають головний біль і запаморочення. Це може бути наслідком прослуховування або ж початком мігрені.

Але чи безпечні вони для здоров'я, та чи можуть завдати шкоди, розповідає Хочу! посилаючись на допис в Instagram сімейного лікаря Михайла Цюрака.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:
Related video
Чи безпечні бездротові навушники: пояснення лікаря - фото №1

Бездротові навушники лідирують серед сучасних гаджетів, особливо у молодого покоління. Багато суперечок викликає їхня безпечність та вплив на здоров'я, деякі люди вважають, що використання навушників призводить до захворювань.

Кілька років тому вчені вважали, що AirPods можуть нести шкоду для організму.  Вважається що їхнє перебування у вушному каналі піддає тканини в голові сильному випромінюванню.

Навушники такого типу підключаються до смартфона чи комп'ютера за допомогою технології Bluetooth, в основі якої лежать електромагнітні хвилі, які також випромінює смартфон, телевізор, комп'ютер та навіть зарядка, вставлена в розетку. Тому Bluetooth є в принципі нешкідливим для нашого організму.

Випадки, коли навушники можуть бути шкідливі:

Якщо ви використовуєте дешеві навушники з Китаю за 100 грн. Такий товар не є сертифікований, виготовляється невідомо де, тому такі навушники можуть мати високий рівень електромагнітного випромінювання. Як наслідок, ви можете відчувати головний біль, запаморочення, шум у вухах.

При застосуванні внутрішньоканальних навушників (які глибоко запихаються у вухо). Вони навіть при низькій гучності музики можуть негативно впливати на слух, причиняючи ушкодження нервових слухових рецепторів.

При тривалому прослуховуванні музики на великій гучності. Це може призвести до незворотного зниження слуху.

Чи безпечні бездротові навушники: пояснення лікаря - фото №2

Правила користування безпровідними навушниками

1. Робіть перерви у використанні, щоб не зашкодити слуху. Вухам потрібно давати відпочинок.

2. Не варто прослуховувати музику на максимальній гучності.

3. Не майте звички спати у навушниках. Вуха відчуватимуть дискомфорт через тиск гарнітури на вушні раковини.

Важливо: вся інформація медичної тематики та інформація, що стосується здоров'я, розміщена на сайті Хочу.ua, має виключно інформаційний характер і не є медичними порадами. Будь-які поради медичного характеру, зокрема щодо прийому тих чи інших препаратів, може давати тільки фахівець. Якщо у вас виникли проблеми зі здоров'ям, зверніться до лікаря.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Наприкінці минулого року експерти дійшли висновку, що міфи про шкоду бездротових навушників перебільшені. Bluetooth-навушники виділяють менше випромінювань, ніж телефони або рентгенівська апаратура, хоча раніше дослідження говорили про зворотне. Але пам'ятайте, що у всьому потрібна міра. Раніше ми писали про способи позбутися безсоння . Та які продукти можуть допомогти у цьому випадку.