Лише в екстрених випадках: коли викликати швидку допомогу
У яких випадках можна викликати швидку допомогу
Якщо швидка допомога приїде вчасно - вона зможе врятувати життя. Але часто люди зловживають викликами, щоб перестрахуватися, а у цей час лікарі не встигають вчасно відреагувати на екстрений випадок.
Міністерство охорони здоров'я України нагадує українцям, що таке екстрена медична допомога та у яких випадках потрібно викликати швидку. Коли викликати бригаду та ваші дії, якщо у вас працівники вимагають кошти розповідає МОЗ на сторінці у facebook.
Екстрена медична допомога – це термінові дії медичних працівників, спрямовані на порятунок життя та здоров’я людини, яка перебуває у невідкладному стані, спричиненому хворобою чи травмою.
Коли потрібно негайно викликати екстрену медичну допомогу:
-
дихання відсутнє, чи з ускладненнями (сторонній предмет у дихальних шляхах, кровотеча з горла)
-
ознаки масивної кровотечі (травматична ампутація кінцівки, рани живота, шиї чи обличчя)
-
біль одночасно в спині, плечах, щелепі, відчуття стиснення у грудній клітині
-
втрата свідомості або її сплутаність
-
ознаки інфаркту, інсульту (ускладнене чи втрачене мовлення, паралізована кінцівка, перекошене обличчя, падіння, погіршення зору в одному оці тощо)
-
інші стани, які загрожують життю та здоров’ю (отруєння, травми тощо).
МОЗ наголошує, що вимагати в пацієнтів оплату за надану допомогу – заборонено! Адже вся медична допомога надається безплатно!
Але не забувайте: що викликати екстрену медичну допомогу потрібно тільки в разі крайньої потреби – коли є загроза життю та здоров’ю людини. Адже фальшивий виклик, чи перебільшення симптомів задля приїзду медиків загрожують не тільки штрафом тому, хто викликав, а й смертю людині, яка в цей час справді потребувала допомоги і не дочекалася приїзду бригади.
Що робити, якщо за екстрену медичну допомогу працівники швидкої у вас вимагають гроші?
Потрібно звернутись із письмовою скаргою до Департаменту охорони здоров’я у вашому місті чи регіоні та до НСЗУ (Національна служба здоров'я України).
-
через контакт-центр за номером 16-77;
-
листом на поштову адресу: м. Київ, пр-т Степана Бандери, 19, індекс 04073;
-
на електронну адресу [email protected];
-
через електронну форму на сайті.
Раніше ми розповідали про порядок дій, якщо ви застрягли у ліфті. Не нервуйтеся та зберігайте спокій до приїзду технічних служб.
Вся інформація медичної тематики та інформація, що стосується здоров׳я, розміщена на сайті Хочу.ua, має виключно інформаційний характер і не є медичними порадами. Будь-які поради медичного характеру, зокрема щодо прийому тих чи інших препаратів, може давати тільки фахівець. Якщо у вас виникли проблеми зі здоров׳ям, зверніться до лікаря.