Гроші на вітер: 6 дорогих НЕпотрібних аналізів

Здоров'я
Іванна Кульбіда

Іванна Кульбіда

Редакторка стрічки новин

Коли людина має незадовільне самопочуття - вона звертається до лікаря. У більшості випадків для встановлення правильного діагнозу призначають різноманітні аналізи, які потребують відповідної підготовки перед здачею.

Всі люди принаймні кілька разів у житті здавали аналізи. Але чи всі вони можуть показати вірну картину стану організму? Які призначені аналізи не нададуть інформацію, а лише спустошать гаманець, розбираємося з дитячим педіатром-алергологом Дмитром Муштином.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:
Related video
Гроші на вітер: 6 дорогих НЕпотрібних аналізів - фото №1
Фото: instagram.com/dmytromushtyn

1. Аналіз на дисбактеріоз

Лікар зазначає, що такого аналізу не існує, а яка норма мікробіоти (тим більше у калі), ніхто не знає. (Орієнтовна вартість - 460-520 грн).

2. Аналіз крові до гельмінтів ig (A+M+G)

Підвищення рівня в організмі може вказувати на те, що в дитини є антитіла до певного гельмінта, але не підтверджує, що вони є зараз. (Орієнтовна вартість аналізу - 1700 грн).

3. Тест на лактозну непереносність

Даний тест не підтверджує непереносність. Можливо у дитини буде непереносність з віком, але не факт. (Орієнтована вартість аналізу - 500 грн).

4. Аналіз вірусів герпесу: Епштейн-Барр, ЦМВ та інші

Аналіз не підтвердить інформацію у 99% випадків. Він показує перенесену хворобу, не дає жодної інформації, лікувати те треба. (Орієнтовна вартість - 1500 грн).

5. Аналіз на харчову алергію (igG4)

Аналіз лише підтверджує, що організм знайомий з таким продуктом, але не говорить про те, що у вас алергія чи непереносність будь-якого харчового продукту. Виключати продукт з раціону, якщо рівень підвищений - не потрібно. (Орієнтована вартість аналізу - 5000 грн).

6. Будь-які аналізи перед вакцинацією у здорової дитини

Усі патології, у яких не можна робити щеплення, мають клінічні прояви та не виявляються за допомогою аналізу сечі чи крові. (Орієнтовна вартість аналізу - 440 грн).

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Раніше ми писали, які ліки призначають лікарі після приймання антибіотиків. Чи насправді вони потрібні, чи можна обійтися без їхнього вживання.

Головне фото: denis