Серцеві напади і безсоння: професорка закликала не переходити на літній час

Здоров'я
Дарія Кириленко

Дарія Кириленко

Редактор стрічки новин

Годинник, фото
Фото: JESHOOTS-com

Лікар розповіла, чому перехід на літній час небезпечний, тому його варто скасувати

Українці будуть переводити годинники на літній час 31 березня о 3:00 годині ночі. Така подія часто провокує збій режиму: люди можуть проспати роботу, а ще багато хто жаліється на незібраність та перевтому. Раніше ми писали, у яких випадках викликати швидку, а тепер розкажемо, чим небезпечний перехід на літній час.

Переведення годинників негативно впливає на серце, сон, і адаптація до нового часу триває біля 8 місяців, розповіла професор неврології та педіатрії університету Вандербільта Бет Енн Малоу , пише theconversation.com. Однією з причин є те, що природне світло з'являється на одну годину пізніше вранці і на одну годину пізніше ввечері.

Експерт пояснила, що ранкове світло потрібне для того, аби встановити природні ритми тіла. Саме воно будить людину, підвищує пильність і дарує гарний настрій. Зі зміною стрілок годинника у підлітків можуть бути безсоння та виснаження.

Related video
Жінка спить, фото
Фото: Claudio_Scott
Оскільки статеве дозрівання також призводить до того, що мелатонін вивільняється пізніше вночі, а це означає, що у підлітків затримується природний сигнал, який допомагає їм заснути, підлітки особливо схильні до проблем зі сном через довгий вечірній світловий день, що настає після переходу на літній час. Ця зміна рівня мелатоніну в період статевого дозрівання триває до 20 років,
— розповіла експерт.

Також Бет Енн Малоу додала, що підлітки і так можуть хронічно недосипати через шкільний, спортивний та соціальний графік. Під час переходу на літній час підлітки прокидаються та ідуть до школи в непроглядній темряві.

Ґрунтуючись на численних доказах того, що літній час є неприродним і шкідливим для здоров'я, я вважаю, що ми повинні скасувати літній час і перейти на постійний стандартний час,
— акцентувала професорка.
Сонний підліток, фото
Фото: wayhomestudio

Вона зауважила, що наукові дані, пов'язані з охороною здоров'я, переконливо свідчать на користь запровадження постійного стандартного часу. Він максимально наближений до природного освітлення, коли сонце знаходиться безпосередньо над головою опівдні або близько того. На відміну від цього, під час переходу на літній час з березня по листопад, природне освітлення неприродно зміщується на одну годину пізніше.

Вся інформація медичної тематики та інформація, що стосується здоров׳‏я, розміщена на сайті ХОЧУ, має виключно інформаційний характер і не є медичними порадами. Будь-які поради медичного характеру, зокрема щодо прийому тих чи інших препаратів, може давати тільки фахівець. Якщо у вас виникли проблеми зі здоров׳‏ям, зверніться до лікаря.

Раніше ми писали про домашню аптечку. Експерт розповів, як її правильно скласти, і які медикаменти завжди повинні бути вдома.