Чи впливає зайва вага на менструальний цикл? Відповідає гінеколог та ведуча проєкту "Я соромлюсь свого тіла"

Здоров'я
Іванна Кульбіда

Іванна Кульбіда

Редакторка стрічки новин

На фото жінка з сумною картинкою і герберою
Фото: akiba.com.ua

Недостатня або надлишкова вага може порушувати менструальний цикл

Досить часто жінки, які набирають вагу задумуються над питанням, чи не вплине це на менструальний цикл. Адже це може відображатися на загальному здоров'ї та репродуктивній функції. Раніше ми розповідали, як можна керувати циклом, а зараз розповімо, чи впливає зайва вага на менструацію.

Чітко, виразно та доступними словами пояснює вплив ваги на менструальний цикл акушер-гінеколог Людмила Шупенюк на своїй сторінці в instagram. Засновниця клініки, Ведуча проєкту "Я соромлюсь свого тіла" може розповісти багато цінної інформації стосовно функціонування жіночого тіла.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:
Related video

Звичайно, зайва вага впливає на менструальний цикл. Кожна третя жінка, яка має ожиріння, має порушення менструації. Це можуть бути кровотечі, рясні, болючі менструації, затримки, утворювання фолікулярних кіст. Тому треба пам'ятати, що жир це є ендокринний орган, який депонує гормони і видаляє гормони. Жир  це ціла фабрика, яка виробляє статеві гормони.

Пацієнти часто запитують лікаря, чи можна відновити менструальний цикл і вилікуватися без застосування гормонів, а лише травами. 

Звичайно можна, але в першу чергу за допомогою дієти. Коли жінка позбавляється зайвої ваги - вона позбавляється не тільки зовнішніх ознак, вона позбавляється купи проблем пов'язаних з її здоров'ям,
підсумовує Людмила Шупенюк.

Недостатність ваги також впливає на порушення менструального циклу. У підлітковому віці, щоб розпочалася менструація, дівчинка має набрати певну вагу. Якщо буде менш як 17% жиру - можуть з'явитися порушення менструального циклу, а якщо відсоток менш як 12 - менструація може зникнути взагалі.

Відсутність нормальної ваги у жінки може стати причиною появи так званої аменореї, тобто відсутності менструації. Організм бореться за своє життя, а не готується до репродуктивної функції, тому найважливішим аспектом при лікуванні порушень менструації є відновлення нормальної ваги тіла.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Раніше ми розповідали про вживання алкоголю при менструації. Чи мають вплив спиртні напої на самопочуття у цей час.

Важливо

Вся інформація медичної тематики та інформація, що стосується здоров׳‏я, розміщена на сайті Хочу.ua, має виключно інформаційний характер і не є медичними порадами. Будь-які поради медичного характеру, зокрема щодо прийому тих чи інших препаратів, може давати тільки фахівець. Якщо у вас виникли проблеми зі здоров׳‏ям, зверніться до лікаря.