Легко і без наслідків: як вийняти кліща в домашніх умовах
Кліщі можуть переносити важкі інфекційні хвороби
Цього сезону люди значно частіше звертаються до лікарів та потерпають через укуси кліщів. Заражені кліщі можуть передавати інфекційне захворювання Бареліоз або хвороба Лайма. Воно може вражати шкіру, суглоби, серце та нервову систему.
Бареліоз – серйозне захворювання, але дотримання простих правил профілактики допоможе захистити вас та ваших дітей від укусів кліщів. Які симптоми та як правильно дістати кліща повністю, розповідає лікарка-інфекціоністка Єрохіна Альона.
Симптоми укусу кліща можуть проявитися через кілька днів або навіть тижнів після ураження.
Які симптоми укусу кліща
-
Еритема мігруюча: червона пляма на шкірі, яка розширюється і нагадує мішень;
-
гарячка;
-
головний біль;
-
біль у м'язах і суглобах;
-
втома;
-
збільшення лімфатичних вузлів.
Як можна запобігти ураженню
-
Уникати місць скупчення кліщів;
-
на прогулянку у ліс, парк одягати одяг з довгими рукавами та штани, а не шорти;
-
використовувати захисні засоби та репеленти;
-
перевіряти шкіру на наявність кліщів після прогулянок.
Як правильно видалити кліща
Кліща потрібно видалити за допомогою спеціального пінцета або крючка, легенько прокручуючи за годинниковою стрілкою захоплюючи якнайближче до шкіри, і повільно витягнути, щоб не залишити під шкірою частинку голівки чи членики, або звернутися до найближчого травмпункту, де вам допоможуть це зробити. Після вилучення кліща обробляйте місце укусу йодом або рідиною, що містить спирт.
Якщо ви виявили кліща на шкірі дитини, негайно зверніться до лікаря. Своєчасне видалення кліща та консультація у медичного спеціаліста можуть зменшити ризик зараження. При підтвердженні діагнозу, лікар призначить антибіотики. Раннє лікування запобігає серйозним ускладненням.
Раніше ми розповідали, одяг якого кольору може захистити від кліщів. Таку таємницю знають мало людей.
Вся інформація медичної тематики та інформація, що стосується здоров׳я, розміщена на сайті Хочу.ua, має виключно інформаційний характер і не є медичними порадами. Будь-які поради медичного характеру, зокрема щодо прийому тих чи інших препаратів, може давати тільки фахівець. Якщо у вас виникли проблеми зі здоров׳ям, зверніться до лікаря.