Меланоніхія, або Чим небезпечний гель-лак? Дерматологиня назвала найголовнішу проблему популярного нині манікюру

Здоров'я
Богдана Карц

Богдана Карц

Головна редакторка

Чим небезпечний гель-лак - попередження лікарки дерматолога-онколога
Меланоніхія: чим небезпечний гель-лак. Фото: ШІ для Хочу

Проблема — в лампі для сушіння лаку. Але про все по черзі

На сьогодні манікюр із покриттям — надзвичайно популярна фішка серед жінок різного віку. Багато хто ходить до салону саме на покриття нігтів гель-лаком, навіть не підозрюючи, якої шкоди це може завдати. Важливими нюансами поділимось із вами у цій статті.

У програмі "Здоровий вибір", яка виходить на телеканалі "Дім", українська онкологиня-дерматологиня Ольга Богомолець розповіла, який тип меланоми останніми роками став більш розповсюдженим, і чому звичайна процедура догляду має на це вплив.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:
Related video

За спостереженням експертки, останнім часом збільшилася кількість захворювань на меланоніхію — це поява вертикальної темної смуги вздовж нігтя. Меланоніхія частіше є відображенням доброякісного процесу, але якщо її запустити, то вона може перерости в злоякісну меланому. Часте нанесення гель-лаку, під час сушіння якого використовуються ультрафіолетові лампи, може прискорити процес утворення меланоніхії.

Що таке меланоніхія і як виглядає темна смужка на нігті - чим вона небезпечна
Ось так виглядає меланоніхія. Фото: lazersvit.com
Меланоніхія — це піднігтьова родимка, не меланома. Вона виглядає як темна смужка на нігті. Якщо вона вже виникла, то опромінення взагалі заборонене! Можна робити звичайний манікюр, але без додаткового опромінення,
— зазначила дерматологиня.

Так само може зʼявитися піднігтьова меланома — акральна. Вона навіть більш небезпечна, ніж родимки на тілі. Тому дерматологи у пацієнтів під час прийому та огляду оглядають і долоні, і підошви.

Як пояснює експертка, вони світліші, ніж інші ділянки тіла:

Річ у тім, що якщо клітина меланоцит (клітини шкіри, що виробляють пігмент меланін, — ред.) мігрує в долоню, значить, там є певні зміни. А на долонях і підошвах дуже близько розташовані кровоносні судини. І якщо меланома виникає на кінцівках, то вона ще швидше метастазує,
— говорить Ольга Богомолець.

Якщо у вас на долонях чи підошвах є родимка від народження і вона не змінюється – не змінює колір, розмір, форму, тоді можна продовжувати з нею спокійно жити, наглядаючи час від часу, щоб так і було далі. Якщо ж на цих ділянках тіла з'явилася новоутворена родимка — навіть одна, симетрична — її потрібно перевірити у лікаря.

Долоні та підошви — це зона ризику, тому їх потрібно регулярно оглядати,
— наголошує лікарка.
ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

А раніше ми розповідали, що не можна робити перед походом на манікюр. Головними заборонами ділимося з вами на Hochu.ua, щоб ви завжди отримували найкращий результат від цієї важливої процедури 💅

Важливо

Вся інформація медичної тематики та інформація, що стосується здоров׳‏я, розміщена на сайті Хочу.ua, має виключно інформаційний характер і не є медичними порадами. Будь-які поради медичного характеру, зокрема щодо прийому тих чи інших препаратів, може давати тільки фахівець. Якщо у вас виникли проблеми зі здоров׳‏ям, зверніться до лікаря.