Як позбутися здуття живота через святкове переїдання: ТОП-8 способів від експертів із харчування
Новий рік - не за горами, а це значить, що зовсім скоро безліч людей наїдяться донесхочу і почуватимуться "не дуже". Ми вже розповідали, як навчитися не переїдати за столом, а тепер поділимося з вами кількома секретами, які допоможуть полегшити ваш стан, якщо уникнути проблеми таки не вдалося.
Найкращими способами, які допоможуть позбутися здуття живота після святкового застілля поділився профільний сайт Eat This, Not That. Експерти назвали відразу 8 способів полегшити свій стан і швидко повернути собі форму.
1. Імбир
Імбир, відомий своїм яскравим ароматом та цікавим смаком, може полегшити ваш стан і приборкати здуття живота. Особливі властивості цього кореня допомагають заспокоїти діяльність кишківника й зменшити кількість утворюваних газів, через які ми й почуваємося зле після переїдання. Допоможе як імбирний чай, так і цукерка з імбиром або ж маринований імбир після основного прийому їжі.
2. Більше рідини
Рідина потрібна нашому організму для того, щоб продукти, які ми споживаємо, легше проходили через травний тракт. Коли ми споживаємо надто мало води та інших рідин, це призводить до зневоднення та гіршого перетравлювання їжі.
Якщо ви часто відчуваєте здуття живота після прийому їжі, оцініть, скільки води ви пили протягом дня. Дорослі мають прагнути "дотягнутися" до значення приблизно 2,2 л рідини на день, близько половина з якої - звичайна питна вода. Цю своєрідну норму варто розтягувати на цілий день, не випиваючи все за один чи два рази (!)
3. Рух
Щоб почуватися краще, після їжі спробуйте зайнятися якоюсь нескладною фізичною діяльністю. Це може бути як легка робота по дому, так і прогулянка на свіжому повітрі абощо.
4. Лежання на боку
Лежання на спині відразу після їжі може викликати рефлюкс (пересування вмісту порожнистих органів у напрямку, протилежному природному - ред.), а от лежання на боку може допомогти вашому травленню. Якщо внаслідок переїдання ви відчули здуття живота, спробуйте прилягти на лівий бік і полежати так деякий час.
5. Травні ферменти
У кожного з нас - власний склад ферментів у травному тракті. Вони допомагають нам перетравлювати їжу, яку ми споживаємо. Та іноді деякі фактори можуть вивести з рівноваги ці сполуки, що, своєю чергою, призводить до проблем із перетравлюванням їжі та появі здуття живота. Якщо ідеться про регулярне порушення роботи травної системи, варто звернутися до лікаря та провести аналіз ферментів, щоб дізнатися, яких саме бракує, та наповнити ними організм.
6. Наїлися, а далі - тільки невеликі порції
Буває і таке, що здуття живота - зовсім не наслідок хімічного дисбалансу в організмі, а викликане банальним переїданням. Щоб допомогти травленню впоратися із занадто великою кількістю їжі, варто решту дня їсти крихітними порціями. Здатна допомогти і легка їжа, наприклад, бульйон чи легенький супчик - як один із прийомів їжі впродовж дня.
7. Ніяких газованих напоїв!
Якщо після переїдання ви відчули здуття живота, не здумайте напитися "води з бульками" - це призведе до появи у животі ще більшого дискомфорту. Пам'ятайте, що рідина у такі моменти потрібна вашому організму, проте це має бути не газована мінералка чи солодка вода з газом, а чиста питна вода.
Втім, якщо вам дуже подобається газована вода, уникайте її вживання принаймні під час прийому їжі. Випити невелику кількість напоїв із "газиками" можна між прийомами їжі або ж під час невеличкого перекусу.
8. Пробіотики
Як і ферменти, здорові бактерії у вашому кишківнику відіграють важливу роль у процесі перетравлювання їжі. Експерти вважають, що пробіотична добавка відразу після прийому їжі може не значно покращити стан, коли ідеться про здуття живота. А от регулярне вживання такої добавки (щоденне) може зменшити імовірність появи дискомфортних симптомів у травленні - навіть після переїдання.
Для швидкого покращення стану можна спробувати прийняти безрецептурний продукт, що містить речовину симетикон. Це може бути, наприклад, препарат Alka-Seltzer.
Важливо: вся інформація медичної тематики та інформація, що стосується здоров'я, розміщена на сайті Хочу.ua, має виключно інформаційний характер і не є медичними порадами. Будь-які поради медичного характеру, зокрема щодо прийому тих чи інших препаратів, може давати тільки фахівець. Якщо у вас виникли проблеми зі здоров'ям, зверніться до лікаря.
Раніше ми розповідали, чому постійно хочеться солодкого і як з цим боротися. Кількома ефективними порадами ділиться фітнес-тренер та експерт зі здорового харчування Юрій Попко.