Не вживаєте м'ясо? Дізнайтеся, які п'ять продуктів можуть замінити його користь

Дієти та харчування
Анна Мисюк

Анна Мисюк

Журналістка

Ви не вживаєте м'ясо, а білок отримувати звідкись потрібно? Раніше ми розповідали про те, яка їжа багата на білок , а в цьому матеріалі поділимося списком продуктів, які можуть замінити користь м'яса.

Існує розмаїття джерел рослинного білка, який можна включити до вашого раціону, навіть якщо ви вирішили відмовитися від споживання м'яса. На порталі  FDC  розповіли про продукти, які найбагатші білком. Читайте та беріть до уваги!

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:
Related video

Бобові

Бобові рослини є відмінним джерелом білка. Наприклад, квасоля, залежно від виду, містить від 21 до 25 г білка на 100 г продукту. Нут має 20 грамів білка, а сочевиця — 24 грами. Окрім своєї високої поживної цінності, нут чудово підходить для приготування смачних страв. Наприклад, з нього можна приготувати фалафель, популярний в арабських країнах та Ізраїлі.

Для приготування фалафеля нут спочатку замочується на 12 годин, після чого вода зливається, і нут розмелюється разом з часником і цибулею з використанням м'ясорубки. Потім у суміш додають різні приправи.

Сейтан

Сейтан, також відомий як чистий глютен — це пшеничний білок. Важливо відзначити, що глютен не є шкідливим для більшості людей. Помилково вважати, що він негативно впливає на травлення та організм загалом. Глютен може бути шкідливим для тих, хто має целіакію або непереносимість глютену, але ці хвороби рідкісні, адже є лиш в 1-2% населення.

Соєве м'ясо

Кількість білка в соєвому м'ясі може різнитися в залежності від бренду. Тому важливо перевіряти інформацію. В середньому, в соєвому м'ясі міститься близько 50 г білка на 100 г продукту.

Горіхи

Серед горіхів найбільше білка містить арахіс — до 26 г на 100 г горіха. Мигдаль та фісташки також багаті білком, адже вони містять по 21 г і 20,2 грама на 100 г горіхів. Їх можна їсти як закуску, або використовувати у приготуванні різних страв.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Тофу

Тофу, відомий також як соєвий сир, містить значну кількість білка — приблизно 8 г на 100 г продукту. Це відмінний вибір для вегетаріанців і веганів, адже його універсальність дозволяє приготувати різноманітні страви.

Важливо: вся інформація медичної тематики та інформація, що стосується здоров'я, розміщена на сайті Хочу.ua, має виключно інформаційний характер і не є медичними порадами. Будь-які поради медичного характеру, зокрема щодо прийому тих чи інших препаратів, може давати тільки фахівець. Якщо у вас виникли проблеми зі здоров'ям, зверніться до лікаря.

Також ми писали про те, чому  кабачок не такий корисний , як здається. Дізнайтеся, кому не варто їсти цей плід.