Чи можна пити кипʼячену воду? Дізнайтеся, що про це думають лікарі

Дієти та харчування
Анна Мисюк

Анна Мисюк

Заступниця головного редактора

Вода виконує ряд необхідних функцій у людському організмі, таких як транспортування поживних речовин, поліпшення стану шкіри, захист внутрішніх органів та тканин і багато інших. Тому важливо постійно дотримуватися водного балансу.

Однак багатьох людей цікавить питання про те, чи існує різниця у виборі виду води для споживання. Лікар-гастроентеролог та терапевт Станіслав Кравчук розповів для порталу fakty.com.ua, чи безпечно пити кип'ячену воду.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:
Related video

Така вода безпечна для споживання. Крім того, пити кип’ячену воду можна без обмежень,

— говорить лікар та підкреслює, що кип'ячена вода безпечна для споживання і не призводить до негативних наслідків для здоров'я, якщо вона не містить інших забруднень чи отруйних речовин.

Чи можна пити кипʼячену воду? Дізнайтеся, що про це думають лікарі - фото №1

Однак слід звертати увагу на якість води, оскільки деякі джерела можуть містити забруднення. Це особливо актуально для регіонів, які постраждали від підриву Каховської ГЕС.

Лікар зауважує, що вибір між бутильованою, фільтрованою та кип'яченою водою залежить від особистих уподобань та якості місцевих джерел води. Він говорить, що бутильована вода може бути зручною у випадках обмеженого доступу до безпечної води, а фільтрована вода може зменшити кількість певних компонентів, проте важливо регулярно очищувати фільтр від біоплівки, яка може утворюватися з бактерій.

Важливо пити достатню кількість рідини для забезпечення нормального функціонування організму. Будь-яка безпечна вода, включаючи воду з крана після кип'ятіння, яка може задовольнити потреби організму в рідині,

— додає Кравчук.

Однак у випадку з кип'яченою водою варто пам'ятати про те, що під час процесу охолодження існує висока ймовірність повторного зараження, особливо, якщо руки чи посуд брудні. Влітку бактерії розмножуються швидко, а кип'ячена вода може швидко забруднитися без дотримання санітарних норм, навіть при кип'ятінні впродовж 20 хвилин.

Важливо: вся інформація медичної тематики та інформація, що стосується здоров'я, розміщена на сайті Хочу.ua, має виключно інформаційний характер і не є медичними порадами. Будь-які поради медичного характеру, зокрема щодо прийому тих чи інших препаратів, може давати тільки фахівець. Якщо у вас виникли проблеми зі здоров'ям, зверніться до лікаря.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Також дізнайтеся, які 5 продуктів, які крадуть нашу енергію. Лікарі розповіли, яка їжа може зменшувати ваші сили та викликати апатію.

Фото: freepik.com