Їсти, щоб жити, чи жити, щоб їсти?.. Нутриціолог розповів про емоційний голод та його вплив на людину

Дієти та харчування
Іванна Кульбіда

Іванна Кульбіда

Редакторка стрічки новин

Їжа дає нам життя. Ми живемо завдяки тому, що харчуємося. Їжа, яку ми споживаємо , насичує організм, додає сили рухатися і ефективно функціонувати. А задоволення необхідно отримувати від подій, емоцій, людей, а не від їжі.

Якщо їжа починає перетворюватися на постійне джерело задоволення, тоді вона замінює приємне спілкування, радість від роботи, приємність від хобі. Що таке емоційний голод і як він може впливати на людину, розповідає в інтерв'ю Раміні Есхакзай відома нутриціологиня, яка навчає худнути без виснажливих дієт Катерина Крупкіна.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:
Related video
Їсти, щоб жити, чи жити, щоб їсти?.. Нутриціолог розповів про емоційний голод та його вплив на людину - фото №1

Емоційний голод – це неможливість виразити себе, бути собою справжньою  і, тоді слідує намагання заглушити свій голос смачною їжею. Такі емоції як: нудьга, страх, образа, злість, агресія, вина — часто ці стани та почуття викликають напругу. І найпростіший спосіб зняти його – їжа. Їжа – це надзвичайно смачно, коли смачно – ми отримуємо задоволення, навіть для тіла. І тоді настає розслаблення, хоч на короткий час, але мозок отримує сигнал про безпеку та добробут.

В першу чергу Катерина Крупкіна наголошує, що люди звикли їсти за звичкою. Якщо постійно їсти о 12 годині дня, то потреба спожити їжу не у тому, що відчувається голод, а тому, що звикли. За компанію у кафе, тому що перед очима лежить смаколик, а це означає, що його потрібно їсти.

Також звичка, яка походить з дитинства, це доїдати все, що знаходиться у тарілці, навіть коли ви вже ситі. Більшість жінок не розрізняє голод фізичний і голод на емоціях. Тому важливо усвідомити різницю між емоційним голодом і фізіологічним.

Їсти, щоб жити, чи жити, щоб їсти?.. Нутриціолог розповів про емоційний голод та його вплив на людину - фото №2

Емоційний голод

  • виникає різко, нізвідки;

  • характеризується тягою до конкретного продукту;

  • живе в голові і спровокований запахом і зовнішнім виглядом продукту;

  • не терпить зволікань;

  • йде поряд з конкретною емоцією;

  • пов'язаний з бездумним поглинанням їжі;

  • часто супроводжується почуттям сорому через переїдання.

Фізичний голод

  • наростає поступово;

  • можна втамувати свіжою їжею;

  • живе в животі;

  • можна потерпіти;

  • з'являється від фізичної потреби;

  • пов’язаний з усвідомленням процесу приймання їжі;

  • задоволення від кожного шматочка;

  • розуміння, що їсти необхідно, щоб жити.

Коли виникає шалене бажання поїсти солодкої чи солоної їжі, чипсів, солодощів, це емоційний голод,  тоді потрібно зупинитися і задати собі питання: я дійсно хочу їсти, чи я злюсь, радію, сумую,

- радить нутриціологиня.

Якби всі люди їли дійсно за голодом, то не існувало б більшості проблем. Але, зазвичай, більшість їдять автоматично. Коли людина знаходиться у стресовій ситуації, виникає бажання концентрованої їжі, до свого смаку. Тоді необхідно сісти у тиші, зробити кілька глибоких вдихів і видихів, та запитати себе, що у цей момент хочеться найбільше.

Зазвичай, найбільше тоді хочеться спати. Тоді варто обрати сон, а не поточні справи. На думку Катерини, завжди потрібно обирати своє здоров'я, а не роботу, задля відновлення нормального функціонування організму.

Важливо: вся інформація медичної тематики, розміщена на сайті HOCHU.ua, має виключно інформаційний характер і не є медичними порадами. Будь-які поради медичного характеру, зокрема прийому тих чи інших препаратів, може давати лише фахівець. Якщо у вас проблеми зі здоров'ям, зверніться до лікаря.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Насичення організму повинне відбуватися через турботу до власного тіла. Якщо важко самостійно справлятися з емоційним голодом, можна вдатися до допомоги нутриціолога чи дієтолога.