Коли займатися спортом, щоб це було корисно та результативно: відповідь експертів
День фізичної культури і спорту в Україні щорічно відзначають у другу суботу вересня. У 2023 році його святкування припадає на 9 вересня. Про те, коли краще присвячувати час тренуванням, щоб досягти найкращих результатів - розповідаємо у цій статті. Також додамо, що вам навіть не обов'язково записуватися до залу - придбайте необхідне спорядження та тренуйтесь вдома. Результат теж буде!
Дуже багато людей, які прагнуть почати регулярно займатися спортом, ставлять собі питання, коли це варто робити - зранку, вдень чи ввечері. Вчені дослідили це питання і розповіли, як позначаються на людях тренування у різні періоди доби. Про це пише ТСН.
Ранкова зарядка підвищить вашу продуктивність
Найскладніша перепона на шляху до ранкових тренувань - тепле ліжко, з якого потрібно вилізти. Проте саме ранкова зарядка здатна зробити вас більш продуктивним на роботі. А все завдяки ендорфінам, які вивільняються під час тренувань: вони підвищують настрій, покращують пильність та концентрацію, додають енергії. Якщо ж ви “сова”, то ранкова зарядка сприятиме покращенню ваших добових ритмів, позбутися безсоння та втоми.
Однак ранкові заняття спортом не дозволять вам досягти особливих результатів. Причина у менших запасах енергії після сну, жорсткості м’язів та низькій температурі тіла.
Денні заняття зроблять вас сильнішими та витривалішими
Обирайте денні тренування, якщо хочете досягти найкращих результатів. За словами очільника кафедри фізичних вправ Університету Південної Кароліни Шона Арента, найкращий час для тренувань 13:00-18:00.
Доказами тому слугує дослідження за участю групи молодих чоловіків, які їздили на велосипеді до знесилення з певною складністю. Так, ті хто робив це вдень, змогли протриматися на 20% довше за тих, хто робив це вранці. Інше дослідження показало, що сила м’язів та спринтерські здібності вдень вища на 3-20% порівняно з ранком.
Вечірні тренування можуть погіршити процес засипання
Але це у тому випадку, якщо ви займаєтесь спортом менше ніж за годину до того, як лягти в ліжко. За інших обставин, вечірні фізичні вправи не впливатимуть на якість сну. Ідеально, якщо ви навантажуватимете себе фізично не раніше ніж за 90 хвилин до відбою.
Важливо: який би час для тренувань ви не обрали, важливо, щоб вони були регулярними та послідовними.
Також раніше ми писали, чи потрібно купувати для спорту спеціальний одяг. Ділимося з вами думкою фітнес-тренера Марини Боржемської.
Фото: freepik.com