Переведення годинника на зимовий час: як уникнути негативного впливу на організм за порадою лікаря

Здоров'я
543
Іванна Кульбіда

Іванна Кульбіда

Редакторка стрічки новин

Пояснення лікаря щодо переведення годинників
Вплив переведення годинників на організм. Фото: sobitie.com.ua

Переведення годинника - це завжди стрес для організму

Цьогоріч переведення годинників на зимовий час буде особливим. Це відбудеться востаннє, адже з 2025 року стрілки більше переводити не будуть.

У неділю, 27 жовтня на українців чекає переведення годинників. Як зміна часу впливає на людський організм та як нормалізувати стан здоров'я, в етері рівненської студії телемарафону Суспільне. Спротив розповів анестезіолог-реаніматолог, директор ЦПМСД Центральний Олег Шрам.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:
Related video

Зазвичай перехід на літній час для людей відчувається значно важче, ніж на зимовий. Але це завжди стрес і до нового режиму організм звикає досить довго.

Сезонне переведення годинників негативно впливає на здоров'я, бо змінює біологічні ритми людини. Це, як правило, стрес, збільшення втомлюваності, порушення сну, зниження концентрації уваги, загострення хронічних захворювань,
- пояснює Олег Шрам.

Для нормалізації здоров’я лікар рекомендує насамперед добре виспатися. Коли нормалізується режим сну - це позитивно позначиться на стані організму.

Це стосується і дітей, і дорослих.

Якщо батьки контролюють сон дитини, то адаптація у них проходить краще. У дорослих — важче. Вони ж о дев'ятій годині поклали дитя спати, а потім закінчують усі свої роботи,
розповів лікар.
ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Раніше ми розповідали, чому взагалі переводять годинники та які зміни чекають на українців у 2025 році. Адже зараз понад 60 країн щороку переводять годинники на зимовий та літній час.