Після хвороби і не тільки. Як часто насправді треба міняти зубну щітку?

Здоров'я
Анна Мисюк

Анна Мисюк

Заступниця головного редактора

Зубна щітка є важливим інструментом у підтримці гігієни та здоров'я порожнини рота. Вона допомагає прибрати наліт і запобігти появі карієсу. Однак багато хто забуває про те, що її потрібно регулярно міняти. Як часто це потрібно робити? Розповідаємо у нашому матеріалі.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Краса та здоров'я посмішки залежать не тільки від ретельної гігієни, а й від інших факторів, які часто недооцінюються. Один із таких — вибір правильної зубної щітки. Вона відіграє важливу роль не тільки в процедурі догляду за порожниною рота, а й у підтримці здоров'я зубів і слизової оболонки.

Related video

У процесі чищення зубів щітка входить у контакт із зубами та слизовою оболонкою. Згодом на ній накопичуються бактерії. У перші тижні використання їх кількість зазвичай не критична. Однак згодом шкідливі мікроорганізми починають розмножуватися, а до них можуть приєднатися патогени із зовнішнього середовища. Тому щітку потрібно регулярно міняти.

Як часто міняти зубну щітку?

Використання старої зубної щітки негативно впливає на здоров'я порожнини рота. Згідно з даними Американської стоматологічної асоціації (ADA), звичайну або електричну зубну щітку слід змінювати кожні 3-4 місяці , коли щетинки стають зношеними. Однак є винятки. Ось ще в яких випадках потрібно міняти зубну щітку:

  • Після перенесених інфекційних хвороб, таких як грип, герпес або ГРВІ, мікроорганізми, що залишилися, на зубній щітці можуть призвести до рецидиву захворювання, навіть після повного одужання.

  • Після випадкового використання чиєюсь зубною щіткою, навіть якщо це ваш родич і він не має явних стоматологічних проблем, рекомендується замінити щітку.

  • Після падіння зубної щітки на підлогу, навіть ретельне промивання не завжди може повністю знешкодити щетинки.

  • При виявленні плісняви у ванній кімнаті.

  • Дитячі зубні щітки зазвичай слід міняти частіше. Це пов'язано з тим, що вони призначені для інтенсивнішого чищення зубів. Виробники вказують рекомендовані терміни заміни на упаковці.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Також дізнайтеся, яку популярну страву не можна їсти на обід. Цей продукт "подарує" вам зайві кілограми та проблем зі здоров'ям.

Важливо: вся інформація медичної тематики, розміщена на сайті HOCHU.ua, має виключно інформаційний характер і не є медичними порадами. Будь-які поради медичного характеру, зокрема прийому тих чи інших препаратів, може давати тільки фахівець. Якщо у вас проблеми зі здоров'ям, зверніться до лікаря.