Ви чистите зуби неправильно: 6 помилок, які руйнують вашу емаль

Здоров'я
Богдана Карц

Богдана Карц

Головна редакторка

Більшість людей недооцінюють важливість правильного очищення зубів. Багато хто думає, що раз взяв зубну щітку та пасту і двічі на день пошкрябав нею зуби, цього буде цілком достатньо, щоб вони були здоровими. Але це не так.

Раніше ми вже розповідали, що з правильним чищенням зубів допоможе електрощітка . Тепер же розкажемо вам, яких помилок найчастіше припускаються люди під час користування звичайними зубними щітками і що радять змінити стоматологи.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:
Related video

За словами фахівців, аби не руйнувати емаль зубів, треба дотримуватися таких порад:

Ви чистите зуби неправильно: 6 помилок, які руйнують вашу емаль - фото №1
  • Не чистьте зуби одразу після вживання кислих продуктів або напоїв. Якщо ви їли кислу їжу або пили кислий напій, зачекайте принаймні 30 хв перед тим, як чистити зуби. Це допоможе уникнути пошкодження емалі, яка ослаблена кислотою після прийому їжі, говорить американський стоматолог Томас Дж. Салінас.

  • Використовуйте зубну пасту з фтором. Фтор допомагає захистити емаль від карієсу та зміцнює її. Дорослі повинні використовувати зубну пасту, яка містить принаймні 1350 частинок на мільйон (ppm) фтору. Діти можуть використовувати ту ж зубну пасту, що й дорослі, проте у меншій кількості.

  • Тримайте зубну щітку під кутом 45 градусів до лінії ясен. Це дозволить вам чистити як поверхню зуба, так і край ясен. Робіть короткі обережні рухи вперед-назад, очищаючи по 2-3 зуба за раз. Не натискайте на щітку занадто сильно, адже ви можете пошкодити ясна та емаль.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:
  • Чистьте всю поверхню зуба. Не забудьте чистити внутрішню, зовнішню та жувальну поверхню кожного зуба. Також необхідно очищати язик, щоб видалити бактерії та освіжити подих.

  • Чистьте зуби два рази на день протягом 2 хв щоразу. Це допоможе вам позбутися залишків їжі та нальоту — липкої білої плiвки, яка утворюється на зубах і мiстить бактерiї. Нальот може спричиняти запалення ясен та карiєс, наголошує стоматолог Томас Дж. Салінас.

  • Замiнюйте зубну щiтку кожнi 3-4 мiсяцi або й ранiше, якщо її ворсинки стали занадто розплющеними. Стара або пошкоджена щiтка не зможе ефективно чистити вашi зуби - від такого очищення просто не буде користі.

Важливо: вся інформація медичної тематики та інформація, що стосується здоров'я, розміщена на сайті Хочу.ua, має виключно інформаційний характер і не є медичними порадами. Будь-які поради медичного характеру, зокрема щодо прийому тих чи інших препаратів, може давати тільки фахівець. Якщо у вас виникли проблеми зі здоров'ям, зверніться до лікаря.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Раніше ми також розповідали, як обрати сонцезахисний крем на літо. Зокрема, про те, які бувають види таких засобів, що означає SPF і засіб із якою цифрою варто обирати.