Чи можна здирати шкіру після засмаги чи сонячного опіку? Відповідь дерматолога

Здоров'я
Анна Мисюк

Анна Мисюк

Заступниця головного редактора

Раніше ми розповідали про те, кому категорично не можна засмагати . А в цьому матеріалі відповімо на ще одне популярне літнє питання: чи можна здирати шкіру після засмаги? Читайте на HOCHU.ua!

Засмагати небезпечно, але багато хто все одно воліє відчути ніжний дотик сонця на своїй шкірі, не задумуючись про захист. Буває так, що сонячний опік стається випадково. Неважливо, як це сталося, але через три дні шкіра може почати лущитися і свербіти.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:
Related video

Якщо шкіра лущиться — це свідчить про те, що організм прагне позбутися пошкоджених клітин, які зазнали сонячного опіку. Нам часто хочеться "допомогти" йому в цій справі та почати самостійно здирати шкіру після засмаги. Проте дерматолог Наталі Курсіо запевняє , що так не можна робити.

Чому не можна здирати шкіру після засмаги?

Дозвольте пошкодженій шкірі "піти" самостійно. Щоб не чухати та не здирати її, ви можете використовувати гель з алое, як радить дерматолог. Сверблячка і лущення припиняться в міру загоєння опіку, зазвичай це триває близько тижня.

Спроба зняти лусочки може призвести до інфікування та утворення рубців, з якими боротися набагато складніше. Однак краще уникати сильних опіків від сонця. Застосовуйте сонцезахисний крем із SPF-30 і намагайтеся уникати тривалого часу на сонці у спекотний день. А також не забудьте взяти на пляж капелюх та сонцезахисні окуляри, щоб захистити обличчя, голову, вуха та шию. Ці аксесуари мають стати вашими вірними супутниками влітку, не лише на пляжі, а й повсякденно.

Важливо: вся інформація медичної тематики та інформація щодо здоров'я, розміщена на сайті Хочу.ua, носить виключно інформаційний характер і не є медичними порадами. Будь-які поради медичного характеру, зокрема щодо прийому тих чи інших препаратів, може давати лише фахівець. Якщо у вас виникли проблеми зі здоров'ям, зверніться до лікаря.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

До речі, раніше ми розповідали про те, який алкоголь найнебезпечніший у спеку . Дізнайтесь, чим не варто захоплюватися влітку.