10 видів медичного пластиру + 3 лайфхаки, які допоможуть зробити так, щоб він точно тримався на шкірі (ВІДЕО)

Здоров'я
Богдана Карц

Богдана Карц

Головна редакторка

Якщо ви поранилися і треба наклеїти пластир на місце, де він триматися явно не “захоче”, не переймайтеся - ми знаємо, що з цим робити! Спеціально для вас ми знайшли крутий лайфхак, який допоможе прикріпити бактерицидний пластир так, щоб він точно не відстав від шкіри. А заодно розкажемо вам, які взагалі види пластирів бувають і для чого вони.

Але спершу лайфхак. Крутим трюком із фіксацією пластиру медичного ділиться youtube-канал H4Bros . Дивіться і запам’ятовуйте, як це робиться!

Related video
ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Які бувають медичні пластирі: класифікація

Загалом пластир — це медичний виріб, який потрібен для захисту від забруднень і повторних ушкоджень рани. Однак, як зауважує apteka24 , видів пластиру медичного є дуже багато! Вони класифікуються за матеріалом, з якого виготовлені, пакуванням виробу та сферою його застосування.

Щодо останнього пункту, то пластирі медичні бувають таких видів:

  • Бактерицидний . Один із найпопулярніших видів. Його спеціальне просочення надає бактерицидну дію і перешкоджає зараженню ран.

  • Пластир для видалення бородавок. До його складу може входити сірка або саліцилова кислота, які сприяють зменшенню розмірів шкірних наростів.

  • Протигрибковий . Такі пластирі застосовують місцево на проблемних ділянках шкіри чи нігтьовій пластині.

  • Антигерпетичні . Різні види герпесу є чи не в кожної людини, а для боротьби з симптомами вірусу герпесу 1-го типу якраз і використовують пластирі, що мають противірусну дію.

  • Перцевий . Так вид медичного виробу надає зігрівальний ефект, а до складу його просочення входить перець. Під час застосування перцевого пластиру до проблемної ділянки збільшується приплив крові.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:
  • Знеболювальний . Його просочують речовинами з групи нестероїдних протизапальних засобів, найчастіше диклофенаком. Він зменшує запалення та біль. Такий вид пластиру часто застосовується людьми, які не можуть приймати НПЗЗ через проблеми зі шлунково-кишковим трактом.

  • Пластир проти мозолів . Вони зазвичай випускаються із саліциловим просоченням, яке допомагає позбутися від зайвого ущільнення шкіри.

  • Контрацептивний . Такий виріб — один із видів запобігання небажаної вагітності. До складу його просочення входить синтетичний жіночий статевий гормон. Утім, перед тим, як придбати такий виріб, обов’язково потрібно проконсультуватися з гінекологом та ендокринологом.

  • Антинікотиновий . Його застосовують ті, хто бажає покинути палити. В таких випадах медичного пластиру є нікотин, який потрапляє в шкірний покрив і компенсує необхідність викурити цигарку. Подібні вироби є досить таки дорогими, а їх ефективність при цьому багато в чому залежить від бажання людини позбутися шкідливої ​​звички.

  • Пластир від головного болю. Подібні вироби призначені для симптоматичного полегшення головного болю та мігрені у дорослих та дітей підліткового віку.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Пластир і лейкопластир: у чому між ними різниця

Пластир і лейкопластир — це насправді не синоніми. Хоча більшість людей вважають, що це саме так.

► Пластир являє собою смужку певного діаметра на тканинній чи будь-якій іншій основі, просочену певним лікарським засобом (залежно від того, яка діє має бути у пластиру медичного). Його можна застосовувати як для захисту шкіри при її пошкодженні, так і з лікарською метою у певних випадках.

►  А от лейкопластир - це теж липка стрічка, яка, однак, не просочена медикаментами. Його можна застосовувати лише для захисту поверхні рани чи фіксації медичних пов'язок, катетерів тощо.

Раніше ми розповідали, як зрозуміти, хто тебе покусав. Ми підготували для вас фото та роз’яснення щодо 14 найпопулярніших видів укусів, які треба вміти розрізняти - від ос, бджіл  та комарів до мурах, павуків, змій і навіть клопів та сколопендри!