Наскільки небезпечно чистити вуха ватяними паличками? Думка лікарів

Здоров'я
Анна Мисюк

Анна Мисюк

Заступниця головного редактора

Раніше ми писали про те, чи можна клацати пальцями, а в цьому матеріалі розповімо, наскільки небезпечно чистити вуха ватними паличками. Чи впливає якось ця дія на слух і що про це думають лікарі? Дізнайтесь у нашому матеріалі!

Проблеми зі слухом можуть виявлятися різноманітно: хтось може відчувати дискомфорт через шум у вухах, тоді як інші перестають чітко чути сказане. Незалежно від проявів важливо звертатися до лікаря отоларинголога (ЛОР) для виявлення причини погіршення слуху.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:
Related video

Однак існують загальні рекомендації, дотримання яких допоможе уникнути серйозних проблем. Однією з таких рекомендацій є відмова від використання ватяних паличок для чищення вух.

Багато хто чув про таку заборону, проте далеко не всі усвідомлюють її основу. У Центрі громадського здоров'я України роз'яснили, чому така проста гігієнічна процедура може зашкодити слуху.

Згідно з рекомендаціями отоларингологів, введення ватного тампона у вухо може пошкодити вушний канал або барабанну перетинку, або проштовхнути вушну сірку далі в канал, що ускладнює її видалення. Це може стати причиною відчуття тиску у вусі та погіршення слуху. Більше того, скупчення вушної сірки може призвести до інфекції,

— йдеться у публікації.

Як тоді чистити вуха? Самостійно очищати вуха від сірки можна тільки для зовнішньої частини вух і вушної раковини на глибині не більше 0,5 см. Щоб виконати цю процедуру, потрібно використовувати теплу воду і м'який рушник. Після ванни або душу слід обережно витерти вушну раковину куточком вологого рушника і потім осушити її. Важливо пам'ятати, що не слід застосовувати мило, оскільки воно може спричинити подразнення шкіри.

Важливо: вся інформація медичної тематики та інформація щодо здоров'я, розміщена на сайті Хочу.ua, носить виключно інформаційний характер і не є медичними порадами. Будь-які поради медичного характеру, зокрема щодо прийому тих чи інших препаратів, може давати лише фахівець. Якщо у вас виникли проблеми зі здоров'ям, зверніться до лікаря.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

До речі, раніше ми розповідали про те,  який алкоголь найнебезпечніший у спеку. Дізнайтесь, чим не варто захоплюватися влітку.